Izmir Almanya Başkonsolosluğu Nerede?

Almanya Başkonsolosluğu İzmir’in Balçova ilçesinde bulunmaktadır. Konak ‘tan 169 numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Almanya Başkonsolosluğu’na ulaşabilirsiniz.

Izmirde Almanya vizesi nereden alınır?

Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

Almanya Konsolosluğu nerede var?

Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

Alman Konsolosluğu hangi semtte?

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, Beyoğlu, Gümüşsuyu semtinde yer almaktadır. Taksim meydandan AKM’nin sağ tarafından Dolmabahçe’ye giden İnönü Caddesi üzerindedir.

Izmir Alman Konsolosu kim?

Başkonsolos Dr. Detlev Wolter. Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na hoşgeldiniz!

İzmir Almanya konsolosluğu vize kaç günde çıkar?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanya vize randevusu nereden alınır?

Kısa süreli Almanya vizesi başvurularını Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri alırken Almanya Ulusal vize başvuruları için randevu alınması gereken yer doğrudan Türkiye’deki Almanya Konsolosluklarıdır.

Almanya vize görüşmesi nerede yapılır?

Uzun süreli vize başvuruları direkt olarak Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Büyükelçiliğine yapılmaktadır. 90 güne kadar olan vize başvuruları Almanya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlara ya da Turizm/Seyahat Acentelerine yapmalıdırlar.

Almanyada kaç tane Türk Konsolosluğu var?

Almanya’da Türklerin yoğun bir şekilde yaşadığı Düsseldorf şehrinde yer alan Türk Başkonsolosluğu’nun görev bölgesi Düsseldorf, Duisburg, Kleve, Krefeld, Mettmann, Mönchengladbach, Neuss, Oberhausen, Remscheid, Solingen, Viersen, Wesel, Wuppertal’dır.

See also:  Izmir Otogardan Havaalanına Taksi Ne Kadar?

Türk Konsolosluğu hangi ülkelerde var?

Büyükelçilikler

 • ABD (ana madde)
 • Afganistan (ana madde)
 • Almanya (ana madde)
 • Angola.
 • Arnavutluk (ana madde)
 • Arjantin (ana madde)
 • Avustralya.
 • Avusturya (ana madde)
 • Almanya vizesi nereden alınır istanbul?

  Randevu Nasıl Alınır? Almanya’ya kısa süreli vize başvuruları, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularının ise şahsen yapılması gerekmektedir.

  Ankara Almanya Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

  iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı

  1. İşaret / sembol. iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı
  2. Telefon. Danışma Hattı: 0850 4608493 (0850460VIZE) Yurt dışından aramak için: 0090-212-970 8493.
  3. Web sayfası iDATA Randevu Sistemi.

  iDATA barkod numarası nerede?

  Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi üzerinde yer almaktadır.

  Alman Başkonsolosu kimdir?

  Başkonsolos Johannes Regenbrecht

  İstanbul Başkonsolosluğu’nun sayfasına hoş geldiniz!

  Şuan Almanyaya gidebiliyor mu?

  Vizesiz girişler: 6 aylık dilim içinde 90 günü geçmeyen ziyaretler için T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri (yeşil, gri ve siyah pasaportlar), mesleki faaliyette bulunmama koşuluyla vizesiz seyahat edebilirler.

  Almanya’ya kimler gidebilir?

  Almanya’ya Türkiye’den seyahat edecek bütün yolcuların Almanya’ya varış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. PCR testi ibraz etmekten muaf yolcular; Diplomatik Pasaport sahipleri. Türkiye Cumhuriyeti tarafından yurt dışında görevlendirilmiş resmi personel.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector