Istanbul Yeni Havalimanı Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir? Metro ulaşım seçeneğinin henüz olmadığı havalimanına toplu taşıma ile 2 farklı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Biri otobüs diğeri ise Taksi. Eğer taksi ile ulaşmak isterseniz 150 TL’nin üzerinde bir hesap ödemek durumunda kalırsınız.

Yeni havalimanına nasıl gidilir İETT?

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir.

Istanbul havalimanına giden Metro var mı?

Evet, Türkiye Cumhurbaşkanı, yeni havalimanını şehir merkezine bağlayacak M11 metro hattı, yeni İstanbul Havalimanı metrosu Gayrettepe de dahil olmak üzere İstanbul’da bir dizi yeni metro hattı duyurdu.

Metrobüs ile yeni havalimanına nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanı metro hattı henüz inşa aşamasında. 2020 yılının başlarında açılması planlanan M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı sayesinde metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip oradan İstanbul Havalimanına metro ile gitmek mümkün olacak.

HAVAİST otobüsleri nereden kalkıyor?

02.00, 03.40, 04.20, 04.55, 05.35, saatlerinde Taksim Meydan’dan hareket eden araçlarımız Beşiktaş, Zincirlikuyu ve 4. Levent’e uğradıktan sonra İstanbul Havalimanı’na hareket etmektedir. 06.05 seferimiz Beşiktaş Meydan durağımızdan kalkış yapmaktadır.

Yeni havalimanı hangi otobüs gidiyor?

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir.

Havalimanı İETT kaç TL?

İETT ye bağlı İstanbul Havalimanı Otobüs hatlarında bilet ücreti 2 tam bilet olup indirimli tarife geçerli değildir. Öğrenci, Öğretmen, Emekli indirimi bulunmamaktadır. İstanbulkart ile Tam bilet:7,67 TL olup 2 Tam bilet ücreti 15,34 TL’dir.

Istanbul Havalimanı’na hangi metro gidiyor?

* Havalimanı ile şehir merkezi arasında henüz bir Metro hattı yok. Ancak, halen süre, Gayrettepe’den İstanbul Yeni Havalimanı güzergahını da kapsayan M11 hattının inşası tamamlandıktan sonra metro ile ulaşım mümkün olacak.

See also:  Izmir Enternasyonal Fuarı Ne Zaman Kapanıyor?

Havalimanı metrosu ne zaman açılacak 2022?

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, KİT Komisyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna ilişkin konuştu. Keskin’in verdiği bilgilere göre; Kâğıthane-İGA Haziran 2021’de, Gayrettepe-İGA 2021 sonu, Halkalı-Başakşehir-İGA ise 2022 yılı sonunda açılacak

3 havalimanı metro hattı ne zaman bitecek?

Hattın Ağustos 2022’de İstanbul Havalimanı’ndan Kâğıthane istasyonuna kadar, 2022’nin sonunda Gayrettepe’ye kadar ve 2023’te Halkalı istasyonuna kadar hizmete girmesi planlanmaktadır.

Istanbul havalimanına Metrobüs gidiyor mu?

Havalimanı’ndan Metrobüs hattının bir çok durağına ulaşım için seçenekler mevcut. Bu yazımızda bu seçenekler hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Havalimanından metrobüsün Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Yenibosna, Cumhuriyet Mahallesi ve TÜYAP duraklarına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile Atatürk Havalimanı nasıl gidilir?

Ayrılık Çeşmesi durağına Metrobüs veya Kadıköy-Kartal Metro Hattı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı ile Avrupa Yakası’na geçip Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na aktarma yaparak da Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

İstanbul yeni havalimanı otobüsleri nereden kalkıyor?

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine olan otobüs hatları şu şekilde: Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy,Beşiktaş, Alibeyköy Cep Otogarı, Kadıköy, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey Metro, Halkalı ve Mecidiyeköy.

Havaistte istanbul kart geçerli mi?

Havaist otobüslerinde ödeme olarak nakit kabul edilmiyor.Ödeme İstanbul Kart ile veya online olarak sitesi yada Havaist mobil uygulaması üzerinde kredi kartı ile ödenebilir.

HAVAİST nereden geçer?

 • Sefer saatleri ana duraktan kalkış saatidir.
 • DURAKLAR : Otogar(Esenler) – Otogaryolu – Hasdal – Göktürk – İstanbul Havalimanı
 • DURAKLAR : Halkalı İstasyon – Halkalı Meydan – Güneşpark Evleri – Atatürk Mahallesi Arenapark – Demirciler Sitesi Mall Of – Başakşehir Metrokent – İstanbul Havalimanı
 • HAVAİST ücret ödeme nasıl yapılır?

  Ödeme yöntemleri nelerdir? Araç içerisinde kredi, banka kartı ile yapabilir ya da mobil uygulamamızdan ve internet sitemizden temassız ve güvenli ödeme sağlayabilirsiniz. Nakit ile ödeme için duraklarımızda ve havalimanında bulunan gişemizde nakit karşılığında QR kodlu bilet satılmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector