Istanbul Kağıthane Nasıl Bir Yer?

Kağıthane İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. İstanbul Fethinden önce burada kâğıt değirmeni olduğu için Kağıthane adını almıştır. Metropol ilçesi olan Kağıthane’de kırsal alan ve köy bulunmamaktadır.

Kağıthane’de hangi mahallede oturulur?

bende sanayi mahallesinde oturuyorum, emmiyet evlerindan sonra, celiktepe ve sanayi mahallesi gelir derim, kagithane aslina bir vadi nin iki tarafi olarak dusunulebilir cografi olarak, bu uc semt levent, etiler hattina en yakin tarafidir. istanbulun her yerine ulasim acisinsdan bence en kolay yerlerinden birisidir,

Istanbul Kağıthane nereye yakın?

Kağıthane, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 432.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Kağıthane ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden batısında Eyüp Sultan, güneyinde Beyoğlu, kuzeyinde (ve güneyinde) Şişli ve doğusunda da Beşiktaş ilçeleriyle komşudur.

Istanbul Kağıthane hangi semtte?

Kâğıthane, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bir ilçesidir. Kuzeyde Sarıyer, kuzeydoğuda Beşiktaş, doğu ve güneyde Şişli, güneybatıda Beyoğlu ve batıda da Eyüpsultan ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi’nin sona erdiği kesimde Haliç’e kısa bir kıyısı vardır.

Kağıthane’de kaç tane mahalle var?

KAĞITHANE MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

İLÇE ADI KAĞITHANE MAHALLE SAYISI KAĞITHANE KÖY SAYISI
KAĞITHANE 19

Kâğıthane Seyrantepe Mahallesi nasıl bir yer?

Sanayi bölgesine yakın bir konumda yer alan Seyrantepe, stadın inşasından sonra, Kağıthane’de değerlenen bir bölge olmuştur. Kağıthane merkezine yakınlığının yanı sıra Seyrantepe, Sarıyer ilçesine de oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Semt ayrıca; Çeliktepe ve Alibeyköy bölgelerine de yakındır.

Çeliktepe tehlikeli mi?

son bir not, çeliktepe istanbulun herhangi bir yerinden daha tehlikeli bir yer değildir, biraz önce bahsettiğim ana caddesi istisna. hırsız, yankesici, madde bağımlısı hiçbiri evlerinin önünde gezerseniz birşey yapmazlar, ama caddesinde cüzdanınıza aklınıza mukayet olun.

See also:  9 Sınıflara Okul Ne Zaman Açılacak?

Kâğıthane ne tarafa düşüyor?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır.

İstanbul Kâğıthane adliyesi nereye bağlı?

KAĞITHANE, İstanbul (Merkez – Çağlayan) Adliyesine bağlıdır. ÇAĞLAYAN MAH.

Kâğıthane metro var mı?

Kağıthane’ye metro ile gitmek isterseniz, M1 Atatürk Havalimanı- Yenikapı metro hattına binebilir ve Yenikapı ya da Aksaray durağında inerek, Kağıthane otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir.

Kâğıthane Merkez Mahallesi nerede?

Kağıthane(Merkez) Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Kağıthane Merkez semtinde bulunan Kağıthane(Merkez) Mahallesi Kağıthane ilçesine bağlıdır. Kağıthane(Merkez) Mahallesi haritası konumu ise 41° 4′ 29.2476” Kuzey ve 28° 58′ 24.0672” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kâğıthane’de ne var?

Kağıthane Gezilecek Yerler

 • Nurtepe Sosyal Tesisleri. Nurtepe Sosyal Tesisleri.
 • Sadabad Sahnesi. Sadabad Sahnesi.
 • Hasbahçe Mesire Alanı Hasbahçe Mesire Alanı
 • Sadabad Cami. Sadabad Camii.
 • Dolmabahçe Sarayı Dolmabahçe Sarayı
 • Yıldız Sarayı Yıldız Sarayı
 • Harbiye Askeri Müzesi. Harbiye Askeri Müzesi.
 • Çağlayan ilçesi nereye bağlı?

  Çağlayan, Kâğıthane

  Çağlayan
  İl İstanbul
  İlçe Kâğıthane
  Nüfus (2015)
  Toplam 29,259

  Şişli ilçesinde kaç mahalle var?

  Şişli, İstanbul ilinin Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçesidir. 25 mahallesi bulunan Şişli, doğuda Beşiktaş, kuzeyde ve batıda Kâğıthane ve güneyde Beyoğlu ilçeleri ile komşudur.

  Beyoğlu kaç mahalle var?

  Beyoğlu veya eskiden Pera, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. Kuzeybatıda Şişli ve Kâğıthane, doğuda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyde ve batıda ise Haliç ile sınırlı ilçenin yüzölçümü 8.76 km2’dir ve 45 mahalleden oluşmaktadır.

  Eyüpsultan da kaç mahalle var?

  EYÜPSULTAN MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

  İLÇE ADI EYÜPSULTAN MAHALLE SAYISI EYÜPSULTAN KÖY SAYISI
  EYÜPSULTAN 28

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector