Eylülde Antalya Nasıl Olur?

Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Antalyada Eylül ayında denize girilir mi?

Eylül ayı, Antalya’da tatil yapmak ve denize girmek için oldukça ideal bir sıcaklığa sahip. Antalya’nın antik kentiyle meşhur tatil beldesi Side’de, denizin en güzel olduğu mevsim ise sonbahar… Burada ekim ayı ortasına kadar denize girebilir ve Akdeniz’in keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Antalya ne zaman serinler?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Eylülde Antalyada tatil yapılır mı?

Eylül’de Antalya

Antalya’da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül’de Antalya’yı mutlaka bir düşünün!

Antalya yılın kaç günü güneşli?

Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır. Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık, ender bölgelerden birisidir.

Eylül ayında hangi deniz sıcak olur?

Fethiye. Fethiye’nin bence en güzel zamanı Eylül. Kızgın sıcaklar ve nem azalırken denizin suyu hala girilebilecek derecede oluyor. Hem doğal hem tarihi güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Fethiye’deki Ölüdeniz ve Belcekız Plajı’na ana karadan ulaşabilirsin.

Eylül ayında tatil yapılır mı?

Hava Sıcaklıklarının Tatil İçin Daha Uygun Olması

See also:  Izmir Havalimanı Ne Zaman Yapıldı?

Temmuz ve ağustos aylarının insanı kendinden geçiren sıcaklarının yerini serin bir meltem, eskisi kadar yakıcı olmayan bir güneş ve ara sıra hafifçe çiseleyen yağmur alıyor. İşte bu yüzden eylül ayı tatil yapmak için belki de en ideal aylardan.

Antalya en sıcak kaç derece oldu?

1929 yılından itibaren ölçüm yapılan Antalya’da dün yani 1 Temmuz günü hava sıcaklığı 45.4 derece olarak ölçüldü. 45,4 derece olarak ölçülen sıcaklık, 88 yıldır yapılan ölçümlerde rekor oldu.

Antalya ekim ayında nasıl olur?

Antalya Ekim ayı içerisinde 25°C ile 30°C dolaylarında bir sıcaklığı vardır. Hava durumu ise coğunlukla güneşli ve sıcak olmakla beraber bazı günler hafif yagıslı olabilmektedir.

Eylül ayında nerede tatil yapılır?

Eylül Ayı İçin Yurt İçi Balayı Rotaları

 1. Antalya’da Balayı Tabii ki Türkiye’de balayı tatili için gidilebilecek yerler düşünüldüğünde Akdeniz’in incisi Antalya ilk sırada yer alıyor.
 2. Marmaris’te Balayı
 3. 3. Bozcaada’da Balayı
 4. Kuşadası’nda Balayı
 5. 5. Fethiye’de Balayı

Eylül ayında Türkiye’de nereye tatile gidilir?

Eylül’de Gidilmesi Gereken 20 Destinasyon

 1. BOZCAADA. NASIL GİDİLİR: İstanbul-Bozcaada arası 382 kilometre.
 2. 2. FETHİYE. NASIL GİDİLİR: Dalaman’a uçakla gidip karayoluyla Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.
 3. 3. KAPADOKYA.
 4. KAZ DAĞI.
 5. MANAVGAT.
 6. 6. NEMRUT DAĞI.
 7. 7. ŞİRİNCE.
 8. 8. YEDİGÖLLLER-ABANT.

Eylül ayında Ölüdeniz nasıl olur?

Eylülde sessiz, dingin ve çok güzel oluyor ölüdeniz.Sadece yabancı turistler var.Ne yapış yapış oluyorsunuz, ne de üşüyorsunuz bu mevsimde.Denize giriyorsun üşümüyorsun, çıkıyorsun haşlanmıyorsun.

Haziran ayında Antalya’da denize girilir mi?

​Plaj günleri: Haziran ayı plajda tembellik etmek için harika bir ay! Pazartesiden cumaya kadar olan zamanda plajlar daha az kalabalık, bu yüzden öğleden sonraya kadar rahatlayabilir, gün batımınında kokteylinizi Antalya manzarasına doğru yudumlayabilirsiniz.

Antalyada en soğuk hava kaç derece?

Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

See also:  Muş Bursa Uçak Bileti Ne Kadar?

Antalya’da deniz suyu ne zaman ısınır?

Genelde yüzme sezonu biter aralıkta. Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı in Antalya’da dır-dir 22.5°C, mevsimlere göre: kışın 18.5°C, baharda 18.8°C, yazın 27.3°C, sonbaharda 25.3°C. Minimum su sıcaklığı (16.0°C) in Antalya’da olur martta, maksimum (30.0°C) ağustosda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector