Eğitim Sigortası Ne Ise Yarar?

Eğitim sigortası, çocukları eğitim hayatı boyunca oluşabilecek risklere karşı maddi olarak güvence altına alan özel bir sigorta türüdür. Eğitim sigortası, hayat sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Sigortanın temel teminatı ise vefattır.
Eğitim Sigortası ile, başınıza gelebilecek yaşam kaybı ya da tercihinize göre kaza sonucu maluliyet durumunda, çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için poliçede belirtilen tutar tarafınıza ya da yaşam kaybı halinde hak sahiplerine ödenir.

Eğitim sigortası ne demek?

Eğitim sigortası, 18-60 yaşları arasında ve bir öğrencinin eğitiminden sorumlu olan tüm bireyler tarafından satın alınabilecek bir hayat sigortasıdır. Bu ürün vefat teminatı ve asistans hizmetleri içermektedir. Çocuğunuzun Eğitimi Güvence Altında! Sigorta süresi, öğrencinin eğitim süresine göre belirlenir.

Kesintisiz eğitim sigortası ne demek?

Kesintisiz Eğitim Hayat Sigortası; 18 – 60 yaş aralığındaki kişiler tarafından 0 – 13 yaş aralığındaki çocuklar için yaptırılabilir. Aylık Destek Maaşı Teminatı, Aylık Kalıcı Tam Maluliyet Teminatı, Birikim Teminatı, Toplu Ödeme Teminatları bulunmaktadır.

Çocuğum için yatırım sigortası nedir?

0-15 yaş arası çocuklarınız için tercih edebileceğiniz Çocuğum için Yatırım Sigortası, düzenli yatırımlar ile birikim yapmanızı sağlarken, aynı zamanda içerdiği yaşam teminatı ile çocuğunuzun gelecekteki finansal güvencesi olur.

Sürekli Eğitim Sigortası Nedir?

Sürekli Eğitim Sigortası, çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için gereken maddi şartlarınız olumsuz yönde etkilendiğinde çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için sizin yerinize tüm masrafları karşılayan sigortadır.

Okul sigortası başlangıç sayılır mı?

Staj sigorta başlangıcı sayılmıyor, çünkü staj döneminde emeklilik için prim yatmıyor.

Eğitimin Sigortası öğretmenlerimiz Projesi Nedir?

Dr. Selçuk Pehlivanoğlu, ‘Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz’ projesi ‘Birdik bin oluyoruz’ başlığıyla 53 ilden 354 okulda görev yapan 385 öğretmene akademik, sosyal ve psikolojik eğitim verdiklerini ve proje kapsamında 2023 hedeflerinin 1000 köy okulunda 1000 kadın köy öğretmenine ulaşmak olduğunu söyledi.

See also:  Finlandiya Eğitim Sistemi Nasıl?

Turkiye sigorta hangi hastanelerde geçerli?

Türkiye Sigorta Özel Sağlık Sigortası, Yeni Okyanus networkte yer alan tüm sağlık kurumlarında geçerlidir. Yeni Okyanus networkte yer alan hastanelerden poliçenizde yazan limit ve ödeme yüzdesi doğrultusunda hizmet alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri ne kadar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Yaş Cinsiyet Ayakta+Yatarak Tedavi
45-54 Kadın 2.352 TL
55-65 Erkek 1.965 TL
25-34 Erkek 2.585 TL
35-44 Erkek 1.590 TL

5 yaşındaki çocuga sigorta yapılır mı?

04.1981 dahil olmak üzere sonrasında, 18 yaşında önce yapılan sigorta girişleri 18 yaşından itibaren başlamış olarak kabul edilmektedir. İlgili mevzuata göre 15 yaşını doldurmamış olan çocukların bazı istisnalar haricinde çalıştırılması yasaktır.

Çocuğumu nasıl sigortalı yaparım?

Çocuk 18 yaşın altında olduğu için anne ve babasının imzasıyla sigortalı olacak. Bu durumda anne ve baba da işveren gibi sorumlu olacak. Hem gerçekte çalışmayan bir çocuk çalışmış gibi gösterildiği için hem de yasa yürürlüğe girmeden haksız menfaat temin etme suçlarından yasal işlem başlatılır.’

18 Yaş Altı BES yapılıyor mu?

Artık hayattaki en değerli varlığınız, çocuklarınız için kendi adlarına Bireysel emeklilik sözleşmesi yaptırabilirsiniz. Böylece onların da ek %30 devlet katkısı avantajından yararlanmasını sağlayabilir, geleceklerini güvence altına alabilirsiniz.

Geri ödeyen eğitim Sigortası Nedir?

Sigorta, yaşam kaybı olması durumunda sevdiklerinizin yıllık eğitim masrafını sizin belirlediğiniz tutar kadar karşılanmasına, süre sonunda yaşam kaybı olmaması durumunda da ödediğiniz toplam prim tutarını geri alabilmenize imkân sağlıyor.

Geri ödeyen hayat sigortası nedir?

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası, sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilecek, süre sonunda yaşam kaybı olmaması durumunda ödediğiniz primleri geri alabileceğiniz bir sigortadır. Sigorta süresi boyunca yatırdığınız primlerle sevdiklerinizi güvence altına alabilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

See also:  Izmir Bayraklı Ya Nasıl Gidilir?

Gri Sigorta kimin?

Cemal Nasır Sıddıki. Şirketin diğer bir kurucu ortağı ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Cemal Nasır Sıddiki, 1963 Afganistan doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Afganistan Askeri Lisesi’nde tamamlayarak buradan 1980 yılında mezun olmuştur. 1983 yılında Askeri Akademi Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector