Eğitim Destek Kartı Ne Ise Yarar?

25 bin öğrenciye 130 TL yüklü eğitim kartı verilecek Ayrıca öğrenciler kırtasiyelerden ekstra yüzde 10 da indirim kazanacak. Böylece öğrencilere 143 TL’lik alışveriş imkanı sağlanmış olacak. 2019 yılında 17 bin çocuğa eğitim kart desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında bu rakamı 25 bine çıkardı.

Izmir büyükşehir belediyesi eğitim yardımı ne kadar?

Gençlerimize 3200 TL’lik eğitim desteğimizin 1200 TL’sini hesaplara yatırdık. Koşullar ne olursa olsun, biz yanınızdayız” ifadelerini kullandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 bin aileye toplam 3 bin 200’er TL’lik öğrenim desteği sağlayacak.

Izmir eğitim Destek kartı nerelerde kullanılır?

Eğitim kart uygulamasıyla da İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası ve İzmir Ticaret Odası koordinasyonunda İzmir, Tire, Selçuk, Aliağa, Menemen, Ödemiş, Bergama, Bayındır ve Torbalı ticaret odalarıyla yapılan protokoller ile İzmir’deki toplam 193 kırtasiye esnafına destek olunuyor.

Izmir Büyükşehir Belediyesi eğitim Destek kartı ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin 30 ilçesinde ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ulaştırdığı Eğitim Kart uygulaması kapsamında alışverişler başladı. 140 liranın yüklü olduğu kartlarla kırtasiyelere giden aileler çocuklarının eksiklerini gideriyor.

Eğitim Destek kartı ne işe yarar?

Proje kapsamında öğrenciler belediyenin 72 lira yükleyeceği kartları ile oda üyesi kırtasiyeci esnafından ihtiyaçlarını karşılarken, kırtasiyeciler de öğrencilere ayrıca yüzde 10 oranında indirim yaparak yüklenen ücretle ihtiyaç sahiplerinin yararlanmasını sağlayacak.

Izmir eğitim yardımı ne zaman yatacak?

İnternet sitesinden başvuru ise 10 Ekim 2021 tarihinden sonra yapılamayacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte koşulları taşıyan üniversite öğrencilerine Aralık ayının ilk haftasında nakit desteğin ilk kısmı gerçekleştirilecek. Desteğin ikinci kısmı ise 2022 yılında aktarılacak.

Izmir 400 TL yardımı nasıl alınır?

Büyükşehir Belediyesi projeyle ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye ayda 400 lira olmak üzere sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim desteği verecek. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin bizizmir.com’da paylaşılan formu (https://www.bizizmir.com/tr/egitimyardimi/33/81) doldurması gerekiyor.

See also:  Izmir De Nerede Kamp Yapılır?

Izmir kart nerelerde kullanılır?

İzmirim Kartımı Nerelerde kullanabilirim?

 • Toplu Ulaşım Araçları (otobüs, metro, banliyö ve vapur)
 • Otoparklar (İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen)
 • Bisim (Bisiklet kiralamak için üye olunması gerekmektedir)
 • Teleferik.
 • İzmir Doğal Yaşam Parkı
 • Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
 • Buz Pisti.
 • Akıllı Tuvaletler.
 • Eğitim Destek kartı kimlere verilir?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine destek olacak “Eğitim Kart” projesini hayata geçirdi. İhtiyaç sahibi 30 bin aileye verilecek ve kırtasiye alışverişinde kullanılacak kartlarla ilgili protokol imzalandı.

  Izmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı ne kadar?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında Eğitim Kart için 5,1 milyon liralık bütçe ayırdı. 140 liradan 170 liraya çıkarılan ve anlaşmalı kırtasiyelerin uygulayacağı yüzde 10’luk indirimle beraber 187 lirayı bulan destekten, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında ise 30 bin öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

  Izmir eğitim kart içinde ne kadar var?

  İzmir’in 30 ilçesinde yaklaşık 600 okulda eğitim hayatını sürdüren ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kullanımına sunulan kartla, anlaşmalı kırtasiyelere giden aileler çocuklarının 140 liraya kadar olan ihtiyaçlarını gideriyor. Karttan yararlanan ailelerin yanı sıra kırtasiye esnafı da projeden memnun.

  Eğitim destek parası ne zaman ödenecek?

  Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY) hak sahibi ödemeleri ise, yılın tek ayları olan; Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarında yapılacaktır. Ödemeler, takvime bağlı ve periyodik olarak ilgili ödeme aylarının 24’ü ile 28’i arasında yapılmaktadır.

  Eğitim Destek kartı hangi marketlerde geçerli?

  İstanbulkart’ların hangi marketlerde geçerli olduğunu aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • ŞOK.
 • Migros.
 • BİM.
 • KİM.
 • Çağrı Market.
 • Rammar.
 • Happy Center.
 • Carrefoursa.
 • Kırtasiye yardımı ne kadar?

  2022 yılının kırtasiye yardım ücreti geçen yıl yapılan ödemeden yüksek miktarda olmaktadır. 2019-2020 eğitim öğretim yılının başında kırtasiye yardımı 1.210 TL olacak şekilde verilmişti. 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ise 1.250 TL olarak ödeme yapılacaktır.

  See also:  Izmir Havaalanından Bodrum'A Nasıl Giderim?

  Öğrenci kırtasiye yardımı ne kadar?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından illere gönderilen resmi yazıda: “657 sayılı Kanunun ek 32’nci maddesinde öngörülen öğretim yılına hazırlık ödeneği; 2022 yılında 1.325 TL olarak ödenir” belirtilmiştir. 2022 yılı kırtasiye yardımı ücreti 1.250 TL’dir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector