Eğitim Bir Sen Ne Zaman Kuruldu?

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (ya da kısaca EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995’te kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ‘na bağlı olarak eğitim,öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda örgütlenen sendikadır.

Eğitim Bir Sen hangi partiye yakın?

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen), 14 Şubat 1992 tarihinde eğitimci, şair ve yazar Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.

Eğitim Bir Sen hangi sendikaya bağlı?

Sendika Türkiye genelinde eğitim öğretim bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösterir. Merkezi Ankara’dadır. İlgili mevzuatta bu hizmet kolunda olduğu belirtilen kamu kurum ve kuruluşları sendikanın faaliyet alanına dahildir. Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı olarak çalışmaktadır.

Memur Sen kime bağlı?

Kamu Görevlileri Sendikasının Unvanı Bağlı Olduğu Konfederasyon Sendikalaşma Oranı (%)
EĞİTİM – SEN (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) KESK 15,47
EĞİTİM – BİR – SEN (Eğitimciler Birliği Sendikası ) MEMUR-SEN 12,38
TEM – SEN (Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası) BAĞIMSIZ 0,25

Türk Eğitim Sen kime ait?

Türk Eğitim-Sen, 18 Haziran 1992’de kurulmuş olan ve Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika olup tam adı Türkiye Egitim, Ögretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikasıdır.

Eğitim Bir Sen nasıl çıkılır?

Madde 8. (1) Her üye üyelikten serbestçe çekilebilir. Üyelikten çekilme, üç nüsha olarak doldurulup imzalanan üyelikten çekilme bildiriminin kurumuna verilmesi ile gerçekleşir. Çekilme, kamu işverenine başvurma tarihinden başlayarak otuz gün sonra geçerli olur.

Eğitim Bir Sen hangi görüş?

Sendikaların çoğunluğunda Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir Sen) AKP iktidarına yakın olduğu görüşü hâkim. Eğitim Bir Sen’in AKP iktidarından önce 18 bin olan üye sayısının bugün 80 bini aştığı biliniyor.

See also:  Izmir Ketem Randevu Nasıl Alınır?

Eğitim Bir Sen sendika kesintisi yüzde kaç?

Kanun hükümlerine göre; **Sendika üyelik aidatının bir aylık miktarı, alt ve üst miktar sınırlamasına tabidir. **Üyelik aidatının bir aylık tutarı, 15/1’den aylık alan Devlet memurunun damga vergisine tâbi brüt ücretinin; en az binde dördü (%0,4) ve en çok otuzda biri (1/30) kadardır.

Sendika kesintisi yüzde kaç?

Sendika kesintisinde Ocak 2022’de yüzde 5’lik bir artış olması bekleniyor. Bir başka deyişle 45 lira olan aidatın 47.25 liraya çıkması bekleniyor. Bu konuda son söz sendikaların. Yeni düzenlemede ise ocak itibarıyla sendikalı memurlar üç ayda bir (ocak, nisan, temmuz ve ekimde) 400 lira ikramiye alacak.

Memur-Sen ne zaman yetkili oldu?

2014 yılında Memur-Sen’e bağlı sendikaların tamamı kendi hizmet kollarında yetkili sendika olma niteliğini kazanırken, Memur-Sen’in üye sayısı ise 800 binlere çıkarak Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu olma özelliği kazanmıştır. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun, 25.

Memur-Sen Baskani kim?

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, memur zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genç Memur-Sen hangi parti?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Genç Memur-Sen ve AK Parti Gençlik Kolları`nın gerçekleştirdiği istişare toplantısına katıldı.

Hacı Bayram Tonbul kim?

Hacı Bayram Tonbul 1964 yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesi Sarıca köyünde dünyaya geldi. Eğitimine 1975 yılında Şiran İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Şiran ortaokuluna devam etti. 1978 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Erzincan İl merkezine taşındı.

Memurlar e devlet üzerinden sendikadan istifa edebilir mi?

6356 sayılı Kanun uyarınca işçilere, Bakanlıkça sağlanan elektronik başvuru sistemi ile E-Devlet Kapısı üzerinden üye olma ve üyelikten çekilme (istifa) hakkı tanınmıştır. İşçilerde olduğu gibi, memurlarda da sendikalara üye olma ve üyelikten çekilme işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilmelidir.

See also:  Izmir Terminalden Buca'Ya Nasıl Gidilir?

Genç Memur-Sen kimin?

Yönetim Kurulu

MUSTAFA BAŞKARA GENEL BAŞKAN
MESUT EMRE BALCI GENEL BAŞKAN VEKİLİ M. TAHA ÖZDEMİR GENEL BAŞKAN YARD. (TEŞKİLATLANMA)
ABDUSSAMET AKAN GENEL BAŞKAN YARD. (DIŞ İLİŞKİLER) BURAK ÇALIŞKAN GENEL BAŞKAN YARD. (MEDYA İLETİŞİM)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector