e kurs ne zaman kapanacak?

Kılavuza göre açılması planlanan yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yaz okulları başvuru süreci, e-kurs modülü üzerinden 6-23 Haziran tarihleri arasında tamamlanacak. Buna göre, Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

DYK kursu ne zaman kapatılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ‘Kursların kapatılması’ konulu 9. maddesinde; ‘(1) Açılan her bir kursa devam eden öğrenci sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, kursun birleştirilmesine veya kapatılmasına milli eğitim müdürlüğünce karar verilir.’ hükümleri bulunmaktadır.

DYK kursu haftada kaç gün?

Ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar, 12. sınıftaki öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler en fazla 6 farklı dersten haftalık toplam 24 saate kadar, kurs tercih edebilirler.

DYK 6 sınıf açılacak mı?

Yapılan yönerge değişikliğiyle 6. ve 10. sınıflar da ücretsiz verilen DYK kapsamına alındı. Özel eğitim meslek okulu programı uygulanan özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıfı öğrencileri de kurslardan yararlanacak. 6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak.

DYK kursuna gitmek zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre DYK kursu kapsamındaki görev zorunlu bir ek ders görevi değildir. Ancak mazeretsiz olarak verilen görevi yerine getirmeyen öğretmene de 657 sayılı Kanunun disiplin hükümleri uygulanabilir.

DYK kursu iptal edilebilir mi?

Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

Dyklar ne zaman bitecek?

İşte, DYK kursları için son tarih detayları 6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak.

See also:  Izmir Enternasyonal Fuarı Ne Zaman Kapanıyor?

Bir günde kaç saat DYK?

Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK’larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Ancak, bir günde her bir kurs sınıfına 2 saatten fazla aynı ders konulamaz.

DYK kurslarına kaç gün devamsızlık hakkı var?

Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/5’ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı dersten kurs kaydı silinir.

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat DYK alabilir?

Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlere haftada en fazla 30 saat ders görevi verilebileceğinden, rutin müfredat kapsamında 20 saat ders okutan öğretmene destekleme ve yetiştirme kursunda en fazla 10 saat ders görevi verilmesi mümkün olabilecektir.

5 ve 6 sınıflara DYK açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim yılı başında 8 ve 12. sınıflar için DYK’leri başlatmış, bir kaç hafta sonra ise 7 ve 11. sınıflar için de kurslar açılmıştı. Ara tatil haftasından sonra da 6 ve 10. sınıflar için 29 Kasım’da Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor.

DYK kursu açılacak mı?

DYK KURSLARI AÇILDI MI, NE ZAMAN AÇILACAK 2021? MEB, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan DYK’de yüz yüze eğitimin 5 Temmuz itibariyle başlayacağını duyurdu.

6 sınıf DYK başvuru ne zaman?

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin başvuruları 20-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazerete dayalı yer değiştirme işlemleri sırasında yer değişikliği yapan öğretmenler için ilgili İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından e-kurs modülüne ekleme yapılacaktır.

DYK da kimler görev alabilir?

MEB’den destekleme kurslarında müdürlere uyarı

MEB, destekleme kurslarında öncelikle talepte bulunan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin görevlendirilmesi gerektiğini, ihtiyacın bu şekilde karşılanamaması halinde kurs merkezi müdür ve müdür yardımcılarının görevlendirilmesi gerektiğini belirtti.

See also:  Istanbul Izmir Kısa Yolu Ne Zaman Bitecek?

DYK ders ücreti ne kadar?

2022 yılında yüzde 30 oranında gelen zam DYK ücretleri için de geçerli olacak. 2021 yılında destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti 42,41 TL olarak ödeniyordu. 2022 yılında Destekleme Yetiştirme Kursu ücretlerinin 55 TL civarında olması bekleniyor. 2021 Ocak ayında DYK’lar hafta içi ek ders ücreti 39,11 TL,

Ara tatilde kurs olur mu?

15 TATİLDE DYK KURSU VAR MI? Yıllık açılan kurslar eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. Ancak yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmayacak.

DYK kapanacak mı?

6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak. Gelecek yıl yaz dönemi kurslarında kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 6-10 Haziran’da yapılacak.

Halk eğitim kursları da kapanacak mı?

Yusuf Büyük; “ Halk Eğitim Merkezlerinde yapılan yüz yüze kursların 4 Ocak 2021 tarihine kadar kapatılacağını, daha sonra telafi kursların yapılacağını, sadece hijyen eğitim kurslarının uzaktan eğitimle yapılacağını “ belirtti.

DYK kursları hafta sonu yapılacak mı?

Hem Hafta İçin Hem Hafta Sonu Olarak Açılan DYK Kurslarında Hafta Sonu 1 Gün Boş Olarak Açılır. Kurs Her Bir Gün İçin İki Saatten Az, Sekiz Saatten Çok Olmamak Koşuluyla Haftanın Değişik Günlerine Dağıtılabilir. Mesleki Ve Teknik Orta Öğretim Programı Uygulanan Özel Eğitim Meslek Liselerinden Mezun Olanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector