e kurs ne zaman bitiyor?

MEB, 6 ve 10. sınıflar için DYK kurs başvurularının bugün başladığını duyurdu. Kurslara katılmak isteyen öğrenciler 29 Kasım tarihine kadar başvuru yapabilecek.

E-kurs başvuru süresi uzatıldı mı?

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru süresi uzatıldı. Başvuru yapmayan öğrencilerimiz 10 Eylül 2021 tarihine kadar e-kurs.meb.gov.tr adresinden başvurularını yapabileceklerdir. Kurslarımız tarih değişikliği olmadığı taktirde 13 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

Yetiştirme Kursları ne zaman bitecek?

6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak. Gelecek yıl yaz dönemi kurslarında kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 6-10 Haziran’da yapılacak.

DYK kursu ne zaman kapatılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ‘Kursların kapatılması’ konulu 9. maddesinde; ‘(1) Açılan her bir kursa devam eden öğrenci sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, kursun birleştirilmesine veya kapatılmasına milli eğitim müdürlüğünce karar verilir.’ hükümleri bulunmaktadır.

E-kurs başvurusu nasıl yapılır 6 sınıf?

e-Kurs 6 ve 10. sınıf öğrenci başvurularının alınması ve kurs sınıflarının oluşturulması ise 26-29 Kasım’da alınacak. Kurslar, 29 Kasım’da başlayacak. e-KURS BAŞVURU NASIL YAPILIR? Başvurular, https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

E-kurs ne zaman açılacak?

Öğretmen başvuruları 13-17 Haziran’da, öğrenci başvuruları 20-24 Haziran’da alınacak. Kurs sınıfları ise 27 Haziran-1 Temmuz’da oluşturulacak. Kurslar; 4 Temmuz 2022’de başlayacak, 28 Ağustos 2022’de tamamlanacak.

E-kurs başvurusu 2021 nasıl yapılır?

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

15 tatilde hafta sonu kursu var mı?

Yıllık açılan kurslar eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. Ancak yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmayacak.

2022 2023 halk eğitim kursları ne zaman açılacak?

MEB açıklamasında hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak’tan itibaren başlanacağı duyurdu. HALK EĞİTİM KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK? Milli Eğitim Bakanlığınca, hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak’tan itibaren başlanacağı bildirildi.

See also:  Izmir Haritada Hangi Renk?

5 sınıflara kurs açılacak mı?

MEB, 5 ve 9. sınıf öğrencilerine de bir an önce kursları başlatmalı, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren ekim ayında tüm sınıf düzeylerinde kurslar başlatılmalı, bu işlem sınıf sınıf eğitim öğretim yılı içine yayılmamalıdır.

DYK kursu iptal edilebilir mi?

Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

Öğretmen isterse DYK kursunu kapatabilir mi?

Dolayısıyla, Destekleme ve Yetiştirme Kursu görevi zorunlu ek ders kapsamında bir görev değildir. Öğretmen bu görevi ister kabul eder istemezse de kabul etmez.

Kurs kapatma işlemi nasıl yapılır?

10- Kurs Kapatma işlemleri de yine E-kurs modülü üzerinde yapılır. E-Kurs modülünde kapatma işlemi tıklandıktan sonra kurs onay işlemleri menüsünden okul onayı verilmeyen kapatma onayları askıda beklemektedir. Kapatılan kursların mutlaka kurs onay işlemlerinden onaylanması gerekmektedir.

6 sınıf kurs başvurusu ne zaman?

Öğretmen başvuruları 13-17 Haziran’da, öğrenci başvuruları 20-24 Haziran’da alınacak. Kurs sınıfları ise 27 Haziran-1 Temmuz’da oluşturulacak. Kurslar, 4 Temmuz 2022’de başlayacak, 28 Ağustos 2022’de tamamlanacak.

6 sınıf DYK başvuru ne zaman?

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin başvuruları 20-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazerete dayalı yer değiştirme işlemleri sırasında yer değişikliği yapan öğretmenler için ilgili İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından e-kurs modülüne ekleme yapılacaktır.

6 sınıf DYK başvurusu nereden yapılır?

DYK KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector