dyk kurs ne zaman bitecek?

İşte, DYK kursları için son tarih detayları 6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak.

DYK kursu haftada kaç gün?

Ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar, 12. sınıftaki öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler en fazla 6 farklı dersten haftalık toplam 24 saate kadar, kurs tercih edebilirler.

DYK kursu ne zaman kapatılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ‘Kursların kapatılması’ konulu 9. maddesinde; ‘(1) Açılan her bir kursa devam eden öğrenci sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, kursun birleştirilmesine veya kapatılmasına milli eğitim müdürlüğünce karar verilir.’ hükümleri bulunmaktadır.

20 21 Kasım DYK var mı?

Okulllarda Destekleme ve Yetiştirme Kursları hem hafta içi hem de hafta sonunda yapıldığından 14 Kasım Cumartesi ve 15 Kasım Pazar günleri ile tatilin bittiği hafta sonunda 21 Kasım 2020 Cumartesi ve 22 Kasım 2020 Pazar günleri hafta sonu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yapılmasında bir sakınca görülmemektedir.

DYK yaz kursları ne zaman başlıyor?

Yaz döneminde destekleme ve yetiştirme kurslarının 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında açılacağını kaydeden Özer, ‘Öğretmen ve öğrenciler yaz dönemi sürecinde istedikleri ilde yer alan seviyelerine uygun okul türlerinde yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru yapıp katılabilecek.’ diye konuştu.

Bir günde kaç saat DYK?

Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK’larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Ancak, bir günde her bir kurs sınıfına 2 saatten fazla aynı ders konulamaz.

DYK kurslarına kaç gün devamsızlık hakkı var?

Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/5’ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı dersten kurs kaydı silinir.

See also:  E Okul Hangi Lise Çıktı?

DYK kursu iptal edilebilir mi?

Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

Öğretmen isterse DYK kursunu kapatabilir mi?

Dolayısıyla, Destekleme ve Yetiştirme Kursu görevi zorunlu ek ders kapsamında bir görev değildir. Öğretmen bu görevi ister kabul eder istemezse de kabul etmez.

Kurs kapatma işlemi nasıl yapılır?

10- Kurs Kapatma işlemleri de yine E-kurs modülü üzerinde yapılır. E-Kurs modülünde kapatma işlemi tıklandıktan sonra kurs onay işlemleri menüsünden okul onayı verilmeyen kapatma onayları askıda beklemektedir. Kapatılan kursların mutlaka kurs onay işlemlerinden onaylanması gerekmektedir.

15 tatilde DYK olur mu?

15 TATİLDE DYK KURSU VAR MI? Yıllık açılan kurslar eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. Ancak yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmayacak.

1 Ocakta DYK ödenir mi?

1 Ocak Cumartesi günü için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyecektir. DYK’lar yapılmayacaktır.

Cumartesi günü DYK kursu var mı?

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

Yaz kursu ne zaman başlıyor?

Kurslar, 18 Temmuz’da başlayacak, 14 Ağustos’ta sona erecek. Yaz okulları, 4 Temmuz-28 Ağustos’ta öğretmen ve öğrenci başvurularının yoğunluğuna göre, okul idarelerince belirlenen tarihler arasında açılacak.

DYK yaz Kursu nedir?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim gören öğrenciler için ek olarak verilen eğitimleri kapsar. Destekleme ve Yetiştirme Kursları, eski öğrenci kurslarının aksine, öğrenciden hiçbir ücret talep etmemektedir.

See also:  Izmir Doğanbey Köyü Nerede?

7 sınıf DYK açılacak mı?

‘Bir taraftan yüz yüze eğitim devam ederken diğer taraftan öğrencilerimizi hem yardımcı kaynak destek paketleriyle hem de DYK’ler ile destekleyeceğiz. 8 ve 12. sınıflardan sonra 7 ve 11. sınıf öğrencilerimiz de DYK’lerden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 16 Ekim itibarıyla 7 ve 11. sınıflar için de DYK açıyoruz.

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat DYK alabilir?

Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlere haftada en fazla 30 saat ders görevi verilebileceğinden, rutin müfredat kapsamında 20 saat ders okutan öğretmene destekleme ve yetiştirme kursunda en fazla 10 saat ders görevi verilmesi mümkün olabilecektir.

Cumartesi günü DYK kursu var mı?

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

DYK kursları hafta içi olur mu?

h) Hafta içi yerine getirilen DYK kursları öncelikle maaş karşılığına sayılacaktır. DYK kapsamında hafta içi 18 den sonra ve hafta sonu yapılan kurslara ilişkin ücret ödemesi ilgilinin maaş karşılığını doldurup, doldurmadığına bakılmaksızın ödenecektir. verilebilecektir.

Hafta sonu kar tatilinde DYK ödenir mi?

Kar tatillerinde cumartesi ve pazar günleri(hafta sonu) Destekleme ve Yetiştirme Kursu(DYK), İlkokullarda Yetiştirme Programı(İYEP), Destek Eğitim Odası, Evde Eğitim ve Egzersizler için ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector