Bursa Zindan Kapı Nerede?

Alacahırka Mahallesi’nde yer alan ve Uludağ’ın eteklerinde açılan Zindan Kapı ayağa kaldırılmış ve Bursamızın önemli bir parçası olarak yeniden hayat bulmuş oldu. Burası artık kültür sanat ve sosyal hayatın iç içe geçtiği bir mekan olarak ziyaretçilerine hizmet verecek.’

Zindan Kapısı nerede?

Bursa surlarının, savunmanın güç olduğu Yerkapı düzlüğünden başlayarak, batıya doğru uzanan çift surun batı ucundaki en son alanını oluşturmaktadır. Cilimboz Deresi boyunca kayalıkların oyulması ile açılan bir yol ile ulaşılıp, Uludağ eteklerine açılan bir ara kapı konumundadır.

Zindan Kapı açık mı?

Sergiyi 17 Ekim 2021 – 17 Ocak 2022 tarihleri arasında üç ay süre ile ücretsiz ziyaret edebilir ve Zindankapı’da tarihin, kültürün, sanatın ve sosyal hayatın sentezine siz de katılabilirsiniz.

Burfaş Sosyal kart nerelerde geçerli?

2. Ramazan Sosyal Destek Çeki bütün bakkallarda mı yoksa belirli bakkallarda mı geçerlidir? Ramazan Sosyal Destek Çeki, sistemimize üye olan bakkallarda/marketlerde geçerlidir. Üye işyerlerinin listesine BURFAŞ – Bursa Park, Bahçe, Sosyal ve Kültürel Hizmetler (burfas.com.tr) adresinden ulaşabilirsiniz.

Bursada kaç tane müze var?

BURSA MÜZELERİ

Bursa’da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı hizmet veren 7 Devlet müzesinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın denetiminde şahıs ya da kurumlara bağlı olarak hizmet veren 11 adet özel müze bulunmaktadır.

Sosyal Destek kartı nerelerde kullanılır?

Sosyal Destek Kartınızı; A101, BİM, CarreffourSA, Migros, Happy Center, Çağrı, Şok, Kim, Onur Marketlerde, Multinet Up, BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, İSPARK, İBB Toplu Ulaşım Araçları, Türkiye İş Bankası (Türkiye’deki İş Bankası’nın anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerde temassız ödeme seçeneği), İstanbul

Kart16 Ramazan Sosyal Destek çeki nerede kullanılır?

100 bin aileye Ramazan desteği

Hem ihtiyaç sahiplerine hem de bakkal esnafına destek olması planlanan “Kart 16 Ramazan Sosyal Destek Çeki” projesi 20 Mayıs’a kadar sürecek. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, bu çeklerle mahallelerindeki bakkalardan alışveriş yapabilecek.

See also:  aciktan universite okumak icin ne gerekli?

Kart 16 nerelerde kullanılır?

Başvuruları kabul edilen kişiler; bu kartları Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu tüm marketlerde yani Bursa il sınırlarındaki toplam 17 ilçede kullanabiliyorlar.

Bursa’da hangi muzeler var?

Müzeler

 • Bursa Kent Müzesi.
 • Hünkar Köşkü Müzesi.
 • Karagöz Müzesi.
 • Merinos Enerji Müzesi.
 • Merinos Tekstil Sanayi Müzesi.
 • Bursa Göç Tarihi Müzesi.
 • Bursa Vakıf Kültürü Müzesi.
 • Bursa Yaşam Kültürü Müzesi.
 • Bursa Kent Müzesi paralı mı?

  Bursa Kent Müzesi ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

  Bursa Kent Müzesi neler var?

  Müzenin bodrum katında “El Sanatları Çarşısı, İpek Kenti Bursa ve Üreten Bursa” bölümleri yer almaktadır. El Sanatları Çarşısı’nda kumaşçı, arabacı, nalbant, saraç, semerci, yemenici gibi dükkanların özgün dekor ve canlandırmaları yer almaktadır. Müzede ayrıca üç geçici sergi salonu bulunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector