Bursa Yıldırım Nerede?

Yıldırım, Bursa ‘nın merkezinde Osmangazi ‘den sonra en büyük ve metropol ilçesidir. Bursa’nın merkezinde 18 Haziran 1987 gün ve 3391 sayılı kanunla kuruldu.

Bursa Yıldırım nereye bağlı?

Yıldırım, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 641.000 nüfuslu bir ilçesidir. Yıldırım ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde, batısında ve güneyinde Osmangazi, kuzeydoğusunda Gürsu ve doğusunda da Kestel ilçeleriyle komşudur.

Bursa Yıldırım Merkez mi?

Yıldırım ilçesi Bursa’nın merkezinde 18.06.1987 gün ve 3391 sayılı yasayla kurulan bir ilçedir. Konumu itibariyle Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş, doğusunda Kestel ve Gürsu ilçeleri, kuzeyinde ve batısında Osmangazi ilçesi vardır.

Bursa Yıldırımda kaç tane mahalle var?

69 mahalleden oluşmaktadır. 152 Evler, 75.

Yildirim belediyesi hangi ilde?

Bursa’nın merkez ilçelerinden biri olan Yıldırım ilçesi 1987 yılında kuruldu. Bursa’nın Büyükşehir Belediyesi statüsüne geçmesiyle oluşturulan üç merkez ilçe belediyesinden biri olan Yıldırım, 1989 yerel seçimleri ile fiili olarak faaliyet göstermeye başladı.

Bursa Yıldırım nasıl bir yer?

Keles bursanın merkezine uzak bir dağ ilçesidir,küçük bir ilçe.bir merkezi var tüm bakkallar,fırın falan bu merkezde.mahalle aralarında pek market yok.insanları iyidir,fakat yabancı insanları kabul etmeleri biraz zaman alıyor.

Yıldırım ile Bursa arası kaç km?

Bursa Yıldırım Arası Kaç Km

Bursa Yıldırım Kaç Km 12 Km
Bursa Yıldırım Kaç Saat 10 Dakika
Uçuş Mesafesi 10 Km
Uçuş Süresi 2 Dakika

Bursa merkez ilçe hangisi?

Bursa’nın en kalabalık ve metropol ilçesi olarak dikkat çeken Osmangazi, Bursa’nın merkezidir.

Bursa Yıldırım kaçıncı sırada?

3.Lig Grup 1.

Bursa Havaalanı Yıldırım arası kaç km?

Bursa Yenişehir Havalimanı ile Yıldırım arası 42 kilometredir.

Bursa’da kaç semt var?

Bursa’nın toplam 17 ilçesi vardır. 136 mahalleden oluşan Osmangazi en kalabalık ilçesidir. İlçenin toplam nüfusu 876.048’dir. Yıldırım, İnegöl ve Nilüfer, nüfus yoğunluğunun en fazla görüldüğü diğer ilçelerdir.

See also:  Izmir Martı Scooter Nasıl Kiralanır?

Bursa hangi bölgede yer alır?

Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr ‘dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

Yıldırım nereye düşer?

Yıldırımın taşıdığı elektrik yere temas ettiği andan itibaren bulunduğu bölgeye yayılır. Yere yatarsan yıldırıma daha büyük bir hedef oluşturmuş olursun. Yıldırım birçok kez aynı yere düşebilir. Yıldırım yağışın 15-20 kilometre uzağına kadar düşebilir.

Bursa Yıldırım Belediye Başkanı nereli?

Binali Yıldırım
Görev süresi 14 Kasım 2002 – 7 Haziran 2015
Seçim bölgesi 2002 – İstanbul 2007 – Erzincan 2011 – İzmir
Kişisel bilgiler
Doğum 20 Aralık 1955 Kayıköy, Refahiye, Erzincan, Türkiye

Yıldırım ilçesi Belediye Başkanı kimdir?

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz ve Ak Parti Yıldırım İlçe Başkanı Erbay, Vali Yakup Canbolat’ı Ziyaret Etti.

Yıldırım nüfusu ne kadar?

Yıldırım nüfusu 2021 yılına göre 653.307. Bu nüfus, 328.609 erkek ve 324.698 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,30 erkek, %49,70 kadındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector