Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Bitecek?

Kent meydanından başlayıp Bursa şehirlerarası otobüs terminaline ulaşacak şekilde planlanan T2 tramvay hattının 2015 yılında Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından ihalesi yapılmıştı. İşi alan firma, hattı 2018 yılının haziran ayında bitireceğini taahhüt etmesine rağmen proje hâlâ bitmedi.

Bursa T2 tramvay hattı ne zaman açılacak?

T2 hattı ile ilgili de daha önce mayıs ayında test sürüşlerine başlayacaklarını duyurduklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Testlere başladık ve haziran, temmuz gibi de inşallah asıl seferlere startı vermiş olacağız.

Bursa Terminal Metro ne zaman bitecek?

Kent Meydanı-Terminal Tramvay Hattı 2021 sonunda tamamlanacak.

Bursa yeni metro ne zaman açılacak?

Bursa Emek-Şehir Hastanesi Metro Hattı’nda hedef 2023!

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa’da inşa edilen Emek-Şehir Hastanesi Metro Hattı’nın yapımının 2023’te tamamlanması hedefleniyor.

Bursa Metro Terminal hattı ne zaman açılacak?

Bursa Büyükşehir Belediyesi raylı sistem hatlarında çalışmalarını hızlandırdı! Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte inşası devam eden T2 hattında çalışmalarını hızlandırdı. Şehrin en önemli projelerinden biri olan T2 hattında test sürüşleri Mayıs 2022’de başlayacak.

Bursa tramvay ne zaman açıldı?

8 Temmuz 1998: BursaRay’ın temeli atıldı. 29 Ekim 2001: BursaRay işletmesi açıldı. 23 Nisan 2002: BursaRay A etabında yolculu seferlere başlandı. Haziran 2003: Elektronik Bilet Sistemi devreye alındı.

Bursa’da tramvay var mı?

Tramvay. tramvay güzergahları Zafer Plaza-Çınarönü (T3) ve Kent Meydanı-Heykel (T1) ‘dir.

Bursa yeni terminali ne zaman açıldı?

Boy-Koop tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapılan terminal, 15 Haziran 1995 tarihinde hizmete açılmıştır. Şu an ki terminalin toplam alanı 117 bin metrekaredir ve 14 bin metrekare de kapalı alana sahiptir.

Kadıköy tramvay kaç dakikada bir?

Tamamı hemzemin olan hatta 11 istasyon vardır. Hat, hafta içi 07:00 – 21:00 saatleri arasında yoğun zamanlarda 10 dakikada bir sıklıkla çalışır.

See also:  Lise Okul Kayıtları Ne Zaman Bitiyor?

Görükleye metro ne zaman gelecek?

Üniversite – Görükle Hattı 2023’te

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, raylı sistemin yapımına 1998 yalında başladığını ve 2002 yılında Organize Sanayi – Şehreküstü, Küçük Sanayi – Şehreküstü hatları ile hizmete açıldığını hatırlattı.

Odunluk metro istasyonu ne zaman açılacak?

İkinci kez Danıştay’da ancak onu da en geç 2023’ün ikinci yarısında bitirmeyi hedefliyoruz. Acemler bölgesiyle ilgili yaptıklarımız var, devam eden çalışmalarımız var. Finansmanımız hazır, ekiplerimiz hazır ve 2022 çok daha yoğun ihalelerle ve yapım işleriyle geçecek” diye konuştu.

Bursaray Odunluk metro istasyonu ne zaman açılacak?

İkinci kez Danıştay’da ancak onu da en geç 2023’ün ikinci yarısında bitirmeyi hedefliyoruz. Acemler bölgesiyle ilgili yaptıklarımız var, devam eden çalışmalarımız var. Finansmanımız hazır, ekiplerimiz hazır ve 2022 çok daha yoğun ihalelerle ve yapım işleriyle geçecek’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector