Bursa Şehir Hastanesi Ftr Binası Nerede?

Bursa Nilüfer Doğanköy’de 745 bin 365 metrekare alan üzerinde inşa edilen ve bünyesinde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam bin 355 yatak kapasitesine sahip olan Bursa Şehir Hastanesi 16 Temmuz’da açılacak.

Bursa şehir hastanesi hangi semtte?

Türkiye’nin 10. şehir hastanesi olan Bursa Şehir Hastanesi 1.355 yatak kapasiteli olacak. Hastane bünyesinde 6 farklı branş hizmet verecek. BURSA ŞEHİR HASTANESİ NEREDE? Bursa Şehir Hastanesi, Bursa’nın Nilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde yer alıyor.

Bursa Şehir Hastanesi hangi ilçeye bağlı?

Bursa ilinin Nilüfer İlçesi’nde 745.500 metrekare alan üzerine inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi, RSY’nin bir diğer başarı hikayesi.

Bursa şehir hastanesi hangi Otobüs gider?

Vatandaşlar Şehir Hastanesi’ne ulaşımlarını ise yeni devreye alınan H1, H2 ve H3 hatları ile kolaylıkla sağlayabilecekler.

Bursa Şehir Hastanesi özel mi devlet mi?

Vatandaşlarımızın diğer kamu hastanelerinden farklı hiçbir ücret ödemediği hastanelerdir. Şehir Hastanesi kamu hastanesidir ve ücretsizdir” dedi.

Bursa Şehir Hastanesi ne nerede?

BURSA ŞEHİR HASTANESİ HARİTA

Kurum Adı Bursa Şehir Hastanesi
Halk Dilindeki Adı Bursa Şehir Hastanesi
Büyük Acil Var mı Var
Çocuk Acil Var mı Var
Adres Doğanköy Mahallesi, 16110 Nilüfer / Bursa

Bursa Şehir Hastanesi otobüsleri nereden kalkıyor?

Nilüfer bölgesinde Bursa Şehir Hastanesi FTR için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
H/2 Organize Sanayi İstasyonu – Şehir Hastanesi GÖRÜNTÜLE
H/3 Küçük Sanayi İstasyonu – Şehir Hastanesi GÖRÜNTÜLE
H/3-D Küçük Sanayi İstasyonu – Doğanköy / Şehir Hastanesi GÖRÜNTÜLE
H/4 Şehir Hastanesi – Atatürk Caddesi GÖRÜNTÜLE

Şehir hastaneleri kime ait?

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan hastanelerdir. Şehir Hastaneleri, Devlet Hastanesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinden farklı olarak bölgesel büyük sağlık kompleksleri olarak yapılandırılmıştır.

See also:  Izmir Iktisat Kongresinde Hangi Bankalar Kuruldu?

Bursa şehir hastanesinin içinde neler var?

Resmi açılışı 4 Ağustos 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan hastane bünyesinde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 hastane bulunuyor.

Bursa’da kaç tane Şehir Hastanesi var?

Bünyesinde genel, kadın-doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR) ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 hastane bulunduran Bursa Şehir Hastanesi, bin 355 yatak kapasitesine sahip.

H4 nereden kalkıyor?

H/4 (Burulaş)

H/4 otobüs hattının ilk durağı Timurtaş Paşa olup son durağı Poliknilikler durağıdır. H/4 (Şehir Hastanesi (Timurtaşpaşa’Dan Başlar)), her gün çalışıyor.

H2 nereden geçiyor?

GİDİŞ: ORGANİZE SANAYİ İSTASYONU – MUDANYA YOLU – ÇEVRE YOLU – ŞEHİR HASTANESİ DÖNÜŞ: ŞEHİR HASTANESİ – ÇEVRE YOLU – MUDANYA YOLU – EMEK İST. – ORG.

Acemlerden Şehir Hastanesi’ne giden otobüsler?

Nilüfer bölgesinde Şehir Hastanesi için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
H/2 Organize Sanayi İstasyonu – Şehir Hastanesi GÖRÜNTÜLE
H/4 Şehir Hastanesi – Atatürk Caddesi GÖRÜNTÜLE
105 Gemlik – Uludağ Üniversitesi GÖRÜNTÜLE
601/U İnegöl Otogar – Üniversite İstasyonu GÖRÜNTÜLE

Şehir hastaneleri ücretli mi ücretsiz mi?

Hastalar ayrı bir ücret ödeyecek mi diye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da sordum. ”Hastanemiz çok lüks olduğu için hastalar önce ayrıca para ödeyecek miyim diye endişe ediyor. Rahat olsunlar, herhangi bir ödeme yapmayacaklar” dedi. Rahat olun, ayrıca bir ödeme yapmayacaksınız.

Şehir hastaneleri özel mi?

Çünkü devlet hastanesi değildir. Şehir hastaneleri, bedelsiz olarak şirketlere tahsis edilen Hazine arazileri üzerine şirketler tarafından yapılır. Bu hastanelerde Sağlık Bakanlığı kiracıdır. Mülkün sahibi olan şirketlere Sağlık Bakanlığı en az 25 yıl boyunca kira ve bina bakım parası öder.

See also:  Bugünkü Izmir Altılısı Ne Verdi?

Bursa Şehir Hastanesi kime satıldı?

Bugüne kadar 13 tanesi hizmete giren şehir hastanelerinden Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanelerinin inşaatını ve ortak olarak işletmesini Rönesans Holding yapmıştır. Holding, bu hastanelerde işletme alanındaki hizmetlerini Danimarkalı ISS firmasına devretmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector