Bursa Sadağı Kanyonu Nerede?

Sadağı Kanyonu ülkemizin Bursa ilinde yer almaktadır. Bursa ilinin 58 kilometre dışında yer alan Sadağı Kanyonu Bursa’ya bağlı olan Orhaneli ilçesinin de 6 kilometre batısında yer almaktadır. Sadağı Kanyonu doğa yürüyüşleri ve kamp etkinliği için sıklıkla tercih edilen bir yer olmaktadır.

Bursa sadağı kanyonuna hangi otobüs gider?

Bursa Merkezden otobüslerde Dikkaldırım semtinde bulunan batı garajından Orhaneli otobüs ve minibüsleri ile ilçeye ulaştıktan sonra özel araçlarla kanyona ulaşılabilir.

Sadağı kanyonu nasıl bir yerdir?

Uzunluğu 12 km olarak bilinen Sadağı Kanyonu, Sadağı köyünde geniş bir alan kaplayarak Bursa’nın doğal güzelliklerini yansıtmaktadır. Duvarlarında çok eski dönemlerden kalma hayvan ve insan figürleri mevcuttur. Bu nedenle tarihi değeri oldukça yüksektir. Orman 4.360 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Sadağı kanyonunda neler var?

Orhaneli’nin 6 km batısındaki Sadağı Köyü’nün yakınında kaya kaplıcaları ve kanyon yer alır. Kanyon, doğa yürüyüşleri ve kampçıların da sıklıkla tercih ettiği doğal güzelliklerinden biridir. Çevresinden çıkan sıcak su kaynakları, özellikle romatizma hastalıklarına şifa kaynağı olur.

Orhaneliye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Orhaneli yakınından geçiyor: 43/D, 92, 93, B/4, B/42-A.

Bursa Tarihi çınara hangi Otobüs gider?

Tarihi İnkaya Çınarı, Bursa-Uludağ yolu üzerinde yer almaktadır. Otobüsle gitmek için Heykel ‘den 1/C veya Acemler ‘den B/19 numaralı otobüslere binerek gidebilirler.

Orhaneli de ne yapılır?

İlçenin büyük bir kısmı ormanlar ile kaplıdır ve burada piknik, doğa yürüyüşü yapmak oldukça keyif vericidir.

 • Bursa Orhaneli.
 • Bursa Orhaneli Kaya Hamamları
 • Bursa Orhaneli Kaya Hamamları
 • Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu.
 • Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu.
 • Bursa Orhaneli nasıl bir yer?

  Bursa şehir merkezine 70 km mesafede yer alır. Bursa Orhaneli önemli bir bölümü ormanlarla kaplı olan bir ilçedir. Bu sebeple yeşil alanlar ve piknik yerleri yoğundur. Bununla birlikte tarihi açıdan da zengin bir yer olması Bursa’nın önemli yerleri arasına sokmaktadır.

  See also:  Izmir Havaalanından Didime Nasıl Gidilir?

  Orhaneli de kaç kişi yaşıyor?

  Nüfus. İlçenin nüfusu 2020 nüfus sayımına göre 19.055 kişidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector