Bursa Merkezden Cumalıkızık Köyüne Nasıl Gidilir?

Cumalıkızık Köyü Nerede Cumalıkızık köyü Bursa’nın Yıldırım İlçesinde Uludağ eteklerinde yer almaktadır. Cumalıkızık Köyü Nasıl Gidilir Bursa merkezden sıklıkla Kalkan dolmuşlar ile yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonucunda Cumalıkızık köyüne ulaş abilirsiniz.
Bursa şehir merkezinden, Şehreküstü metro istasyonundan kalkan M/2 Hatlı BursaRay metrosuna binerek Cumalıkızık (Değirmenönü) durağında inmeniz gerekiyor. Ardından doğrudan köyün içine gitmek için Cumalıkızık dolmuşlarına binebilirsiniz.

Cumalıkızık köyü hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bursa Cumalıkızık Köyü yakınından geçiyor: 14/F, 14/L, 17/D, 18/İ, 2/E, 25, 6/F-D.

Cumali Kaziga nasil gidilir?

Güzelyalı şehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Güzelyalı iskelesine ulaştıktan sonra 1 GY Burulaş otobüslerine binerek şehir merkezine gidilebilir. Buradan Cumalıkızık minibüslerine binilerek köye ulaşılabilir. Feribottan inip taksiye bilindiği taktirde 45 dakikada köye gidilebilir.

Cumalıkızık Bursa arası kaç km?

Bursa Cumalıkızık arası 12 kilometre doğuda ve ortalama 20 dakika, İstanbul Cumalıkızık arası 168 kilometre ve aşağı yukarı 2 saat 20 dakika mesafede.

Bursa Cumalıkızık köyü nereye bağlı?

Cumalıkızık, Türkiye’nin Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bursa şehir merkezine 11 kilometredir. Ortalama 20 dakikada ulaşım sağlanır. Uludağ’ın kuzey eteklerinde kurulmuş ve hâlen yaşayan beş Kızık köyünden biridir.

D10 nereden kalkıyor?

D/10 Hattı

D/10 otobüs (Hamamlıkızık – Atatürk Caddesi / Ring) hattı, Hamamlıkızık Merkez durağından kalkan 85 duraklı RİNG çalışan bir hattır.

Cumalıkızık nasıl bir yer?

Cumalıkızık, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş beş “Kızık” köyünden biridir. 1300’lü yıllarda bir vakıf köyü olarak kurulmuş ve tarihi dokusu çok iyi korunmuştur. Uludağ’ın etekleri ile vadiler arasında sıkışıp kalan köylere yörede “Kızık” adı verilmiştir.

Cumali Kizikta hangi diziler var?

20 yılda milyonlarca turist konağı ziyaret etti. Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Cumalıkızık köyünde 2002 yılında Kınalı Kar isimli dizi çekildi. Dizinin çekildiği köydeki konak büyük şöhrete kavuştu.

See also:  Immünoterapi Hangi Hastanede Izmir?

Mudanyaya otobüsle nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüs ile Mudanya ilçesine gitmek isteyen yolcular Mudanya Otogarı’nı değil; Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni de tercih edebilirler. Bursa Terminali’nde indikten sonra Mudanya ilçe merkezine F/1 hat numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. Yolculuğunuz 45 dakikada sonlanacaktır.

Cumalıkızıkta Nerede ne yenir?

Cumalıkızık Kahvaltı Yerleri: En İyi 10 Mekan

 • 2) Narlı Bahçe.
 • 3) Cumalıkızık Konağı
 • 4) Taş Ev.
 • 5) Otantik Kahvaltı
 • 6) Arım Balım Kahvaltı Evi.
 • 7) Saklı Konak Kahvaltı ve Gözleme Evi.
 • 8) Mavi Boncuk.
 • 9) Bulanlar Restoran.
 • Uludağ Bursa merkez arası kaç kilometre?

  Uludağ aynı zamanda Anadolu bölgesinde buzul devri izlerinin ilk bulunduğu yer olmasıyla oldukça dikkat çekiyor. 1933’de kış turizminin resmi olarak başladığı bu bölge Bursa’ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

  Bursa kaç saat sürüyor?

  İstanbul ve Bursa arasının kaç kilometre olduğu ve araçla yolun kaç saate katedildiği, İstanbul Bursa arasının uçakla kaç saat sürdüğü ve yol haritası

  İstanbul Bursa Arası

  Taşıt Otomobil Otobüs
  Mesafe 154 km 160 km
  Süre 2 sa. 3 dk. 2 sa. 45 dk.
  Başlangıç Yenikapı Esenler Otogar
  Varış Bursa Merkez Bursa Otogar

  Cumalıkızık evleri kaç yıllık?

  Uludağ’ın eteklerinde daracık sokakları, orijinal dokusunu yitirmemiş otantik evleri ve köy havasını koruyan atmosferiyle Cumalıkızık Bursa’nın anlatılmaz yaşanır efsanelerinden biri. 700 yıllık gizemli tarihi, Osmanlı’dan kalma binaları, doğal kaynakları, şenlikleri ve yaşanmışlıklarıyla kentin hem tarihi hem de doğal

  Cumalıkızık kaç yaşında?

  Osmanlı Devleti’nin günümüze ulaşan köylerinden biri olan Cumalıkızık Köyü, 700 yıllık özelliğini koruyarak binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor.

  Cumalıkızık neden önemli?

  Cumalıkızık Köyü ve çevresindeki diğer vakıf köylerinin, payitaht Bursa’nın kent merkezindeki hanlar ve külliyelerle ekonomik ilişkileri, Osmanlı’nın bütün kurumlarıyla bir beylikten imparatorluk haline dönüşmesine önemli bir katkı sağlamıştır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector