Bursa Kent Ormanı Nerede?

Bursa Atatürk Kent Ormanı, Bursa ’nın Nilüfer ilçesinde yer alan yeşilin bin bir tonunu görebileceğiniz bir orman parkıdır.

Atatürk Kent Ormanı giriş ücretli mi?

Atatürk Kent Ormanına giriş ücretsiz:) En azından şimdilik herhangi bir giriş ücreti ödemiyoruz. Ormanı, sabah 05.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Kent Ormanında neler var?

Orman içerisinde Mangal – Piknik alanları, seyir terası, mescit, kamelyalar, gözlem kulesi, tenis masaları ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır. At Biniciliği ve Evcil Hayvan Çiftliği bulunuyor. Burada ücretli olarak atlara binip keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Bursa Kent Ormanı hangi otobüs gidiyor?

Bursa Atatürk kent ormanına giden otobüsler

B/20-A B/20-B GÜMÜŞTEPE otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler Acemler Gümüştepe arasında sefer yapmaktadır. Ortalama 20 dk aralıklarla bu otobüslerden birisi gelmektedir.

Atatürk Kent Ormanı hangi durakta?

Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 10-15 dk süren bir yürüyüşle kent ormanına ulaşabilirsiniz.

Florya Atatürk Ormanı giriş ücretli mi?

İçeriye giriş için herhangi bir ücret ödenmiyor.

Balat Ormanı’nda neler var?

Yürüyüş parkuru, piknik alanları, oyun bahçesi ile tam bir oksijen deposu. Her sabah yürüyüş için gittiğim, sincaplara yerfıstığı bıraktığım, Keyfi çıkarılacak yemyeşil bir orman.

Bursa Kent ormanında mangal yapılıyor mu?

Bursa’da orman yangınlarıyla mücadele çerçevesinde alınan kararlar çerçevesinde 16 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında tescilli piknik alanları dışında kalan ormanlık alanda mangal, semaver, ateş yakmak yasaklandı.

Bursa Kent Ormanı mangal yakmak yasak mı?

Bursa’da orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, 16 Mayıs-1 Ekim tarihleri arasında tescilli piknik alanları dışında kalan ormanlık alanda mangal, semaver, ateş yakmak yasaklandı.

See also:  Istanbul Izmir Ne Kadar Yakar?

Gölyazıya hangi Otobüs gider?

Bursa Gölyazı Minibüs: Bursa Büyükşehir Belediyesinin 5/G numaralı otobüsü Uludağ Üniversitesi Metro Durağı ile Gölyazı arasında seferler düzenliyor.

Yeni adliye sarayı Bursa hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bursa Yeni Adalet Sarayı yakınından geçiyor: 18, 92/B, 93, 95/A, 95/B.

Kemerburgaz kent ormanı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kemerburgaz Ormani yakınından geçiyor: 39O, 39Y, 41Y, 47A, 48A, 49, 49B, 49T, 49Y.

Atatürk Kent Ormanı hangi metro?

Hacıosman Atatürk Kent Ormanı, Hacıosman, Derbent, Ferahevler ve Darüşşafaka semtleri arasında yer alan bir alandır. 12 km’lik bir yürüyüş alanına sahip olan ormana metroyla da ulaşım sağlanmaktadır. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 15 dakika süren bir yürüyüşle ormana ulaşabilirsiniz.

Atatürk Arboretum nasıl gidilir iett?

ATATÜRK ARBORETUMU’NA HANGİ OTOBÜS GİDER? Atatürk Arboretumu’na ulaşmak için iki farklı otobüs tercih edilebilmektedir. Bu otobüslerden ilki Hacıosman mevkiinden 15 dakikada bir kalkan 42HM numaralı otobüstür. Bu otobüse binildiğinde Bahçeköy konumunda inip Kemerburgaz yolundan 5 ya da 10 dakika yürümek gerekmektedir.

Atatürk orman Çiftliğine metro ile nasıl gidilir?

M1-M2-M3, Yenimahalle bölgesinde bulunan Atatürk Orman Çiftliği konumuna giden son Metro aracıdır. 01:40 civarında buradan geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector