Bursa 65 Yaş Kartı Nasıl Alınır?

Bursa 65 yaş kartı nereden alınır? Vatandaşlar, bu hizmetlerden yararlanabilmesi için nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile birlikte Şehreküstü, Arabayatağı, Hamitler-Fethiye ve Üniversite metro istasyonlarındaki BURULAŞ şefliklerine başvuracak.
Öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üzeri vatandaşları kapsayan Aylık Abonman İndirimli Bukart almak isteyenler T.C kimlik numarası, 1 adet vesikalık fotoğraf ve Seyahat Kartları Uygulama Yönetmeliği ile belirlenen belgelerle Bursaray Şehreküstü İstasyonu’nda bulunan BURULAŞ Bilet Sistemleri Müdürlüğü ofisine başvurabilecek.

Burulaş 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Vatandaşlar, bu hizmetlerden yararlanabilmesi için nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile birlikte Şehreküstü, Arabayatağı, Hamitler-Fethiye ve Üniversite metro istasyonlarındaki BURULAŞ şefliklerine başvuracak. Gemlik ilçesinde oturan vatandaşların Bukart alabilmek için şehir merkezine gelmesine gerek yok.

Burulaş yaşlı kartı kaç yaşında alınır?

b. 65+ Yaş (2022) : 2022 sayılı Kanun’ a göre 65 yaşını doldurmuş 66 yaşından gün almış aylık bağlanması hakkında kanun kapsamındaki muhtaç, güçsüz ve kimsesiz yalnız T.C. vatandaşı yolcuların kullanabildiği kart tipidir.

BursaKART nereden cikarilir?

BursaKART, elektronik ücret toplama sisteminin omurgasıdır. BursaRay istasyonlarındaki dolum ve satış noktalarından ve bayilerden satın alabilirsiniz.

Bursa indirimli kart nasıl alınır?

Bursa Kart Nasıl Alınır? Tam Bursa Kartı, BursaRay istasyonlarındaki satış noktalarından ve bayilerden satın alabilirsiniz. Bursa’da Şehreküstü, Arabayatağı, Hamitler, Mustafakemalpaşa, Gemlik ve Uludağ Üniversitesi Seyahat Kartları Ofisi olmak üzere altı noktadan kartınızı temin edebilirsiniz.

Burulaş 65 yaş üstü serbest mi?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş’ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 01.12.2020 tarihinden bu yana 65 yaş üstü vatandaşlar için uyguladığı toplu ulaşım kısıtlaması, aşı takviminin başlaması nedeniyle 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren kaldırılıyor.

Burulaş kaç yaş ücretsiz?

6. 0-6 yaş arasındaki çocuklar, yanlarında ebeveynleri bulunmak kaydıyla ücretsiz seyahat edebilirler. 7. Engelli vatandaşlara, yaşlılara, hamile ve çocuklu bayanlara yer verilir. İniş ve binişlerde öncelik tanınır.

See also:  Izmir Ketem Randevu Nasıl Alınır?

60 yaş üstü indirimli kart ne kadar?

İşte yeni biniş ücretleri

Öğretmen ve 60 Yaş biniş ücreti ise 4,06 TL’den 5,60 TL’ye çıkarıldı. Öğrenci, Öğretmen ve 60 Yaş kartlarının, ilk binişten sonraki 120 dakika içinde aktarma ücretlerinden muaf olması uygulaması devam edecek.

Bursa toplu taşıma kimlere ücretsiz?

Yaşlı: 60 yaşını doldurmuş Bursa Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde ikamet eden yaşlıları, Gazi ve Eşi, Şehit Dul ve Yetimleri: 1005, 2330 ve 3713 sayılı kanunlardan yararlanan kişileri, Basın Mensupları: Basın Kimlik Kartı sahiplerine kişiselleştirilmiş Bu-Kart verilir. Posta Dağıtıcıları: T.C.

BursaKart çıkarmak ne kadar?

Öğrenci kartı çıkardığınız takdirde otobüs ve metrolarda daha uygun fiyata seyahat edebilirsiniz. Öğrenci kartı çıkarmanın ücreti 15 TL’dir.

Bursa kart için ne gerekli?

İstenen Belgeler:

 • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet güncel vesikalık fotoğraf.
 • Nüfus cüzdanı
 • Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören ilk ve ortaöğretim öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol gereği elektronik ortamda alınan verilerden T.C.
 • Bursa Tam kart ne kadar?

  Buna göre, metroda tam biniş 4,20 TL’den 5,25 TL’ye, indirimli 3,60 TL’den 4,50 TL’ye, öğrenci ise 1,80 TL’den 2,25 TL’ye çıktı. Otobüs kısa hat 4,70 TL’den 5,50 TL’ye, uzun hat ise 5,30 TL’den 6,25 TL’ye çıktı.

  İndirimli kart nasıl alınır?

  İstanbul İndirimli Seyahat Kartlarınızı (İETT) almak için; İstanbulkart Başvuru Merkezleri’ ne (https://www.istanbulkart. istanbul/basvuru-merkezleri) öğrenci belgesi, kimlik aslı ve güncel fotoğraf ile başvuru yapabilir veya https://bireysel.istanbulkart.

  Bursa öğrenci kartı ne kadar?

  ABONMAN KART TÜRÜ TUTARI
  AYLIK KART 1 (160 BİNİŞ) 260,00 TL
  AYLIK İNDİRİMLİ KART 1 (160 BİNİŞ LİMİTLİ) 225,00 TL
  AYLIK ÖĞRENCİ KART 1 (160 BİNİŞ LİMİTLİ) 70,00 TL
  AYLIK ÖĞRENCİ MEZUNA KALAN KART 1 110,00 TL
  See also:  Bursa Ankara Otobüs Bileti Ne Kadar?

  Öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

  Öğrenci Belgesi,Kimlik Kartı, Diğer Belgeler

  Öğrenci kimliklerinin basım işlemleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Öğrenci kimliklerini yenilemek isteyen öğrenciler, belirlenen ücreti ödedikten sonra birim öğrenci işleri bürosuna dilekçe ile başvurmalıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector