Avşa Adasına Nasıl Gidilir Istanbul?

Avşa Adası’na İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden gidilmektedir. İstanbul’dan Yenikapı ve Bostancı limanları, Erdek’ten Erdek Limanı, Tekirdağ’dan ise Akport Limanı’ndan feribotlar kalkmaktadır. İstanbul’dan 3,5 saat, Tekirdağ’dan 3 saat, Erdek’ten 1,5 saatte Avşa Adası’na gidilmektedir.
Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşa’ya Nasıl gidilir?

Tekirdağ’dan, Avşa’ya ulaşmak yaklaşık 3 saat sürüyor. Avşaya Nasıl Gidilir? Avşaya nasıl gidilir diye soranların tercih edebileceği en basit yöntemlerden birisi İDO seferlediri. İDO seferlerinden farklı olarak bazı özel taşımacılık hizmeti veren gemiler de Avşa’ya gitmenizi sağlayabilir.

Hangi otobüslerle Avşa’ya gidiş mümkün?

Avşa’ya en çabuk ve en zahmetsiz gidiş şekli İDO feribotlarıyla mümkün. İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa’ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Tekirdağ’dan Avşa’ya gidilir?

Eğer özel aracınızla İstanbul’dan, Avşa’ya gelmek isterseniz Tekirdağ, Akport limanından hareket eden araçlı vapurları tercih edebilirsiniz. Tekirdağ’dan, Avşa’ya ulaşmak yaklaşık 3 saat sürüyor. Avşaya Nasıl Gidilir? Avşaya nasıl gidilir diye soranların tercih edebileceği en basit yöntemlerden birisi İDO seferlediri.

Hangi gün Avşa’da kalmak istiyorsanız fiyat teklifi alın?

Avşa gerek doğal güzellikleri gerek sahilleriyle her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer sizde bir gece iki gün Avşa’da kalmak isterseniz fiyat teklifi almak için Avşa Otelleri, Avşa Pansiyonları ya da Avşa Apart Otelleri sayfalarımızdan herhangi birisini ziyaret edin.

Istanbuldan avşaya en ucuz nasıl gidilir?

İstanbul üzerinden Avcılar, Bostancılar, Yenikapı üzerinden İDO seferlerini kullanarak Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. Tekirdağ ve Erdek üzerinden de arabalı vapur seferleri bulunuyor. İstanbul ile ada arasındaki mesafe 3 saat 45 dakikadır. Yaz aylarında adaya her gün deniz otobüsü bulabilirsiniz.

See also:  Adana Konya Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Istanbuldan Avşa Adasına arabayla nasıl gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avşa Adasına nasıl giderim?

Avşa Adasına İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüsleri ile ya da feribot ile gidilebilmektedir. Bu adaya Eskişehir, Bursa, İzmir gibi yakın illerden gidecek olanların önce Erdek iskelesine gelerek buradan Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro arabalı gemileri ile adaya geçmesi gerekmektedir.

Istanbuldan Avşa Adası kaç saat sürer?

İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa’ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Istanbul Avşa kaç para?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa’ya indirimli 15 TL, Tekirdağ’dan 120 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 120 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile ekonomi bileti 245 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

Yenikapı Avşa kaç para?

Yenikapı-Bostancı Avşa Adası-Marmara Adası İdo Bilet Fiyatları 2022. Güncel Avşa İdo Deniz otobüsü fiyatları 138 TL promo bilet, ekonomi bilet 184 TL olup Tekirdağ Avşa Adası arası ido bilet fiyatları 56 TL’dir.

Istanbul Avşa arası kaç saat sürer arabayla?

Arabalı feribot olan Yener C. gemisi ile İstanbul Zeytinburnu Avşa Adası arası yolculuk 5 saat sürmektedir. Eğer İstanbul-Bandırma karayolu üzerinden Avşa’ya gitmek isterseniz Bandırma Erdek arası araçla 15 dakika, Erdek-Avşa arası ulaşım arabalı feribotlarla 2 saatte sağlanmaktadır.

Avşa adasına araba ile gidilir mi?

Avşa Adası’nda araba yasak olmadığı gibi araç kullanmak oldukça kolaydır. Avşa içerisinde yeteri kadar otopark yada arabanızı ücretsiz park edebileceğiniz park alanları vardır. Avşa’nın gezilecek yerleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa’ya arabanız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz.

See also:  Izmir Urla Nerede?

Tekirdağ Avşa Adasına nasıl gidilir?

Tekirdağ-Avşa Adası seferleri için her gün düzenli olarak Tekirdağ(Barbaros) – Marmara Adası arası yapılan Marmara Roro seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Marmara Roro gemisi kış döneminde cuma ve pazar günleri Tekirdağ-Avşa seferi yapmaktadır.

Balıkesir Avşa Adasına nasıl gidilir?

Birincisi Balıkesir’in Erdek ilçesine gideceksiniz orada ki limandan günde 3 sefer yapılmaktadır. Orada ki feribot ile Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. İkinci bir yol ise yine Erdek üzerinden BUDO’ya ait deniz otobüsleriyle Avşa Adası’na gidebilirsiniz.

Yenikapı Avşa arası kaç saat?

Avşa Adası İdo ile Kaç Saat Sürmektedir? Avşa Adası İdo ile İstanbul’dan Avşa’ya 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bu süre İstanbul’dan kalkış süresine göre değişmektedir. Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan kalkış mesafeleri bu süreye göre dahil edilmelidir.

Bostancı Avşa Adası kaç saat sürüyor?

İstanbul Bostancı üzerinden avşa adasına gelecek olan yolcuların toplam yolculuk süresi 4 saat 30 dakika sürerken Yenikapı`dan binen yolcuların toplam yolculuk süresi 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bostancı`dan hareketin uzun sürmesinin 1.sebebi seferin buradan başlamasıdır.

Silivriden Avşa Adasına nasıl gidilir?

Silivri’den Avşa Adası’na direk feribot seferi yoktur. Uçar Seyehat ve İstanbul Seyahat’in araçları ile Silivri’den Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı arası 1 saat süren servisler aracılığı ile ulaşım sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector