Aracım Hangi Otoparka Çekildi Izmir?

Otoparka çekilen araç sorgulaması için ‘PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI’ yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aracın çekildiğini nasıl öğrenirim?

Arabam Nereye Çekildi E-Devlet

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “E-Hizmetler” bölümünden “Trafik ve Ulaşım” sekmesine giriş yapılır. Sonrasında sayfada “Aracımın çekildiği otopark bilgisi sorgulama” bölümüne ulaşılır. Burada aracın plaka bilgileri ile sorgulama yapmak mümkün olur.

Aracım hangi otoparkta izmir?

Çekilen araçları SMS ile sorgulamak için “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek yeterlidir.

Aracım çekildi ne kadar öderim?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: Aracın çekildiği otoparka gidince, 160 TL’lik araç çekme ücreti görevli tarafından istenir. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 20 TL’dir.

Çekilen araçlar hangi otoparka gider?

Aracım nerede uygulaması ile otomobilinizin hangi otoparka çekildiği öğrenilebiliyor. Aracınız ile ilgili bilgilere plakanızı girerek ulaşabiliyorsunuz. İstanbul Trafik Vakfı, İstanbul Mobil Otopark Projesi ve EGM çekilmiş araçlar (E-Devlet) adreslerinden aracınızın bulunduğu otopark bulunabiliyor.

Çekilen araba nasıl alınır?

Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor.

Izmirde arabalar nereye çekilir?

İzmir’de çekilen araçlar 5 otoparka gidiyor.

 • BORNOVA ŞEHİT SABRİ EMİR OTOPARKI.
 • BOSTANLI OTOPARKI.
 • BALÇOVA OTOPARKI.
 • ALSANCAK OTOPARKI.
 • BUCA OTOPARKI.
 • Eski araba nasıl bulunur?

  Satışı gerçekleşmiş bir aracın yerinin tespit edilmesi, satış üzerinden ne kadar vakit geçmiş olduğu fark etmeksizin, söz konusu taşıtın plakasını E-Devlet Kapısı üzerinden sorgulatarak gerçekleştirilir.

  Otopark parası ne kadar?

  Kilometre başına ücret de 7 TL’den 9.50 TL’ye çıktı. Günlük yediemin otopark ücretlerinin zamlı tarifesinde de otomobil 17 TL’den 23 TL’ye, motosiklet 7 TL’den 10 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtı 17 TL’den 25 TL’ye, kamyon-otobüs-TIR- iş makinesi 30 TL’den 40 TL’ye, iş makineleri 45 TL’den 60 TL’ye çıktı.

  See also:  Izmir Çiğli Nerede?

  Arabam çekildi cezası ne kadar?

  Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

  Araba cekme ne kadar?

  Adalet Bakanlığı Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği 2021 yılı ücret tarifesi dikkate alınarak yapılan düzenlemeye göre park yasağı için araç çekme ücreti 130 liradan 160 lira 5 kuruşa çıkarıldı. Park yasağı dışında 5 kilometreye kadar özel taşıma ücreti de 100 liradan 160 lira 5 kuruşa yükseltildi.

  Yediemin ücreti ne kadar?

  Kilometre başına 7 liralık ücret de 9 lira 50 kuruş oldu. Günlük yediemin otopark ücreti, otomobilde 17 liradan 23 liraya, motosiklette 7 liradan 10 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 17 liradan 25 liraya, kamyon, otobüs, çekici (tır) ve iş makinesinde 30 liradan 40 liraya yükseltildi.

  Otoparka çekilen araç alınmazsa ne olur?

  Buluntu olması nedeniyle veya bu Kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan, ancak sahipleri tarafından altı ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçlar Hazinece satılarak, bedelleri emanet hesabına alınır.

  Hacizli araç otoparktan nasıl çıkarılır?

  Alacaklı alacağını tahsil ettiğini avukatına bildirir, avukatı icra dairesine talepte bulunarak dosyayı kapattırır. Alacaklı alacağını tahsil ettiğini icra dosyasına bildirir ve dosyayı kapattırır. 2-İcra borcunuzu alacaklı vekiline elden veya hesabına öderseniz.

  Trafik çekici polis ceza yazar mı?

  ARAÇLAR TRAFİK POLİSİ REFAKATİNDE ÇEKİLECEK

  Çekme işlemi sırasında; aracın ihlalinden dolayı tescil plakasına gerekli cezai işlem uygulanacak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector