Antalya Yeşilbahçe Nerede?

Yeşilbahçe Antalya ilinde yer almakta olup, Fener semtinde bulunan Yeşilbahçe Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Yeşilbahçe haritası konumu ise 36° 52′ 11.5284” Kuzey ve 30° 43′ 29.7696” Doğu gps koordinatlarıdır. Yeşilbahçe bağlı olduğu Muratpaşa ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Antalya Yeşilbahçe Mahallesi hangi semtte?

Yeşilbahçe Mahallesi 36.870480 enlem ve 30.726210 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Yeşilbahçe Mh. ve Muratpaşa ilçesine bağlıdır.

Antalya Muratpaşa kaç mahalle var?

Muratpaşa, Antalya’nın ilçelerinden biridir. 64 mahallesi vardır.

Murat Paşa nereye bağlı?

Antalya’nın merkez ilçelerinden olan Muratpaşa, Antalya’nın ilçelerinden kuzeyinde Kepez, doğusunda Aksu, ve batısında da Konyaaltı ilçeleriyle komşudur ve güneyiyle Antalya’nın Akdeniz’e kıyısı olan ilçelerindendir.

Antalya nerede yaşanır?

O zaman size yaşamanızı tavsiye edeceğimiz Antalya ilçelerinin başında Alanya ilçesi gelmektedir. Şehir merkezi sahilde kurulu olan bu ilçe, turistlerin, plajların, lüks otellerin, eğlence mekanlarının şehrin içerisinde yer aldığı bir ilçedir.

Antalyada kaç tane mahalle var?

Antalya İlinin 19 İlçesi (Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik) ve 911 mahallesi vardır. Nüfus büyüklüğü bakımından Türkiye’nin 5. büyük kenti olan Antalya İlinin toplam nüfusu 2.364.396’dır.

Antalya Muratpaşa merkeze yakın mı?

Antalya il merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Muratpaşa ilçesi, turizm anlamında bölgenin gelişmiş tatil merkezlerinden biridir. Ziyaretçilerine birçok farklı olanak sunan ilçe, doğuda Aksu, kuzeyde Kepez, batıda Konyaaltı ve güneyde Akdeniz ile komşudur.

Antalya ilçeleri merkeze kaç km?

Antalya’nın İlçelerine Uzaklıkları

Alanya – Antalya : 135 Km. Demre – Antalya : 147 Km. Elmalı – Antalya : 110 Km. Finike – Antalya : 111 Km.

Antalya Lara nereye bağlı?

Türkiye’nin en büyük plajlarını arasında yer almakta olan Lara Plajı Antalya’nın Serik ilçesinde yer almakta. Bununla birlikte Lara Plajının konumu Antalya’nın merkezine on sekiz kilometrede bulunmaktadır. Lara Plajı Antalya’nın güneydoğusunda yer almaktadır.

See also:  Pomem Eğitim Süresi Ne Kadar?

Muratpaşa adı nereden geliyor?

Kentin en eski yerleşim yeri olması nedeniyle Muratpaşa’nın tarihi aynı zamanda Antalya’nın da tarihidir. Muratpaşa adını, yapım tarihi 1570 olan Muratpaşa Camii’ne de adını veren Karaman Beyi Murat Paşa’dan almaktadır.

Muratpaşa’da ne yapılır?

Muratpaşa’da Gezilecek Yerler

 • Ters Ev.
 • Hadrian Kapısı
 • Antalya Oyuncak Müzesi.
 • Sandland (Antalya Kum Heykel Müzesi)
 • Antalya Müzesi (Antalya Arkeoloji Müzesi)
 • Hıdırlık Kulesi.
 • Antalya Aqualand & Dolphinland.
 • Lara Düden Park.
 • Antalyanın en iyi semti neresi?

  Buna göre Antalya’da en pahalı ilçe tatilcilerin gözdesi Kaş olurken, şehrin en uygun fiyatlı konutlarının bulunduğu ilçe ise Finike oldu.

  Antalya’nın hangi ilçesinde yaşanır?

  Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

  Antalya yaşanabilir bir yer mı?

  Sanıldığının aksine Antalya sadece yaz tatili için değil, sürekli yaşamak için de tercih edilecek bir kenttir. “Yaz tatili deyince aklınıza gelen ilk şehir neresidir?” diye sorulsa “Antalya” cevabını verenler çoğunlukta olur. Haksız da sayılmazlar; çünkü bu güzel şehir, adeta Türkiye’nin turizm başkentidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector