Antalya Yeniköy Nerede?

Yeniköy Antalya ilinde yer almakta olup, Yeniköy semtinde bulunan Yeniköy Döşemealtı ilçesine bağlıdır. Yeniköy haritası konumu ise 37° 2′ 44.4660” Kuzey ve 30° 35′ 28.4028” Doğu gps koordinatlarıdır. Yeniköy bağlı olduğu Döşemealtı ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Yeniköy hangi ile bağlı?

Yeniköy (Yunanca: Neohorion (Νεοχώριον), Neohori (Νεοχώρι) veya Nihori (Νηχώρι)), Boğaziçi’nin Rumeli yakasında, Sarıyer ilçesinde İstinye ve Tarabya arasında yer alan semt. İdari olarak Sarıyer’e bağlı bir muhtarlıktır.

Antalya Döşemealtı hangi ilçeye bağlı?

Döşemealtı, 2008 yılında kurulan Antalya ilinin merkez ilçelerinden biridir. Antalya’nın kuzeyinde yer alır. El dokuması halılarıyla ünlüdür. Nüfusu 58.250’dir.

Döşemealtı rakım ne kadar?

Yüzölçümü 673,1 km2’dir. İlçe Merkezinin denizden yüksekliği ortalama 300 m. dir. İlçenin batı ve kuzeyi Batı Torosların küçük uzantılarıyla çevrilidir. Genel olarak bölgenin Döşemealtı Ovası olarak adlandırılan hafif engebeli bir arazi yapısı vardır.

Yenikoy nereye yakın?

Yeniköy İstanbul ilinde yer almakta olup, Yeniköy Sarıyer ilçesine bağlıdır.Yeniköy haritası konumu ise 41° 7′ 17.9436” Kuzey ve 29° 4′ 15.9276” Doğu gps koordinatlarıdır. Yeniköy bağlı olduğu Sarıyer ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Izmit Yeniköy nerede?

Yeniköy Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Yeniköy Kocaeli ilinde yer almakta olup, Yeniköy Başiskele ilçesine bağlıdır.Yeniköy haritası konumu ise 40° 41′ 33.4284” Kuzey ve 29° 52′ 38.5068” Doğu gps koordinatlarıdır. Yeniköy bağlı olduğu Başiskele ilçe merkezine 9 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Yeniköy Balıkesir arası kaç kilometre?

Yeniköy bağlı olduğu Balıkesir Merkez ilçe merkezine 17 kilometre mesafe uzaklıktadır. Yeniköy semtinin Balıkesir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 17 kilometredir.

Antalya Döşemealtı nasıl bir yer?

Döşemealtı’nda İklim Çok Cazip

Yazların uzunluğu, koy ve plajların güzelliği sayesinde en çok tercih edilen, olanakları oldukça fazla bir yerdir. Yaz aylarında Döşemealtı Antalya’dan yaklaşık 5 derece daha serin olduğu ve nem oranı da düşük olduğu için dört mevsim keyifli bir yaşam sunuyor.

See also:  Bursa Feribot Nereye Gidiyor?

Antalya Döşemealtı ismi nereden gelmiştir?

Bizans, Selçuklu, Osmanlı Dönemlerinde de faal olan döşeme yol yakın zamana kadar yörükler tarafından göç yolu olarak da kullanılmakta idi. Döşeme taşlardan oluşan ve 4 metre genişliğindeki yol bu bölgenin Döşemealtı olarak isimlendirilmesine neden olmuştur.

Dağbeli hangi ilçeye bağlı?

Dağbeli, Antalya ilinin Döşemealtı ilçesine bağlı bir mahalledir.

Antalya Rakım kaç?

Antalya rakım 39 m.’dir.

Yeşilbayır Rakım kaç?

Yeşilbayır Antalya ilinde yer almakta olup, Yeşilbayır Döşemealtı ilçesine bağlıdır.Yeşilbayır haritası konumu ise 36° 59′ 34.9800” Kuzey ve 30° 35′ 57.0408” Doğu gps koordinatlarıdır.

Yeşilbayır Haritası Yakınında Bulunan Yerler.

Yer Mesafe
Yeşilbayır 0.2 km
Düzlerçamı 2.5 km
Duacı 5 km
Karaibrahim 6 km

Antalya Döşemealtı nerelere yakın?

Döşemealtı ilçesi, Antalya ilçelerinden doğusunda Kepez ve Aksu, güneyinde Konyaaltı, batısında Korkuteli ilçeleriyle birlikte kuzeyinde de Burdur’un Bucak ilçesiyle komşudur. Antalya’nın merkez ilçelerinden olan ve denizden yaklaşık 10 km içeride olan Döşemealtı ilçesinin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 16 km’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector