Antalya Yangın Ne Zaman Çıktı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya ‘nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları. 12 Ağustos 2021 itibarıyla; çoğunluğu Akdeniz, Ege, Marmara, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 53 ilde çıkan 299 orman yangınında 8 kişi hayatını kaybederken, önceki yıllara göre büyük artışla yüzbinlerce hektar orman ve yerleşim yeri küle döndü ve binlerce hayvan can verdi.

Antalya yangınını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Antalya yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün sonra kontrol altına alınabilen yangınlarda soğutma çalışmaları devam ederken, yangının bilançosu da netleşiyor.

Antalya yangın Bitti mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 10 gündür süren orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, ‘Antalya Manavgat ve Gündoğmuş yangınları kontrol altına alındı.

Antalya’da yangın nerede çıktı?

Antalya’nın Alanya ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye 1 yangın söndürme helikopteri, yaklaşık 200 orman işçisi ve 22 arazöz sevk edildi. Dere Mahallesi Susuz mevkiinde dağlık ve ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı.

Antalya yangını kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

CY kim yangın?

Geçen yaz Türkiye’yi sarsan orman yangınlarının ilki olan Manavgat yangınını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. tahliye edildi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınını çıkarttığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. adlı çocuk, yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

See also:  2022 2022 Okul Ne Zaman Acilacak?

2008 Antalya orman yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan ve 10 gün sonra 220 saatte kontrol altına alınabilen Türkiye’nin en büyük yangın felaketinde, 60 bin hektar ormanlık alan zarar gördü.

2008 Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Manavgat ilçesi Taşağıl Mahallesi’nde, 31 Temmuz 2008’de çıkan ve 5 günün sonunda kontrol altına alınabilen Taşağıl orman yangını, Türkiye’nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçmişti.

Ne kadar orman yandı 2021?

Tarım ve Orman Bakanlığı, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’a verdiği yanıtta, 28 Temmuz 2021 tarihinden sonra Türkiye’de 1171 orman yangını meydana geldiğini, bu orman yangınlarının tamamının söndürüldüğünü ifade ederek, yangınlarda 118 bin 415 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü bildirdi.

Antalyada nerelerde yangın var?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kavaklı, Sarılar, Kalemler ve Yeniköy mahallelerindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevlerin tehdit ettiği 18 köy ve mahallede yaşayan vatandaşlar tahliye edildi.

Manavgattaki yangın devam ediyor mu?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ‘Antalya Manavgat yangını kontrol altında ancak gece saatlerinde Akseki’de devam eden bir yangın var. Yangınlarda toplam 34 köy ve mahalle boşaltıldı’ açıklamasını yaptı. TRT Haber yangın bölgesinde. Antalya #Manavgat’taki yangın kontrol altında, Akseki’deki sürüyor.

Antalya yangın kontrol altına alındı mı?

Bakan Pakdemirli, Antalya ve Manavgat’taki yangınların kontrol altına alındığını açıkladı. 5 ilde yangınlara müdahalenin sürdüğünü belirten Erdoğan ise ‘Yangın mahalline görevli olmayanların’ alınmayacağını söyledi.

Antalya yangını ne oldu?

Antalya’da, 28 Temmuz’da çıkan ve günler sonra kontrol altına alınan orman yangınında nadir görülen doğa olayının yaşandığı ortaya çıktı. Sıcak hava kütlesinin yükselmesiyle karadaki yangına temas edilmesi sonucu oluşan ve adına ‘yangın şeytanı’ denilen hortum, yaklaşık 10 dakika sürdü.

See also:  Antalya Belek Hangi Ilçeye Bağlı?

Antalya’da bugün ne var?

Antalya Haberleri

 • Antalya’da, escort çağrılan mekanlarda gasp yapan şahıslar yakalandı
 • Antalya’da şahsına para gelmediğini duyan şahıs, bankada dehşeti yaşattı
 • Antalya’da balık tutmak isterken kayalıklara düştü
 • Antalya’da 17 yaşındaki nişanlısını öldüren sanığa müebbet istendi.
 • Antalya hakkında kimin?

  Antalya’da yaşayan Uğur İncik (28), yaklaşık 16 ay önce Instagram’da ‘antalya.hakkinda’ isimli bir sayfa açtı. Az bir takipçi ile sayfasını yürüten İncik, bir vatandaşın kaza görüntüsünü sayfasında yayınlamasıyla daha çok kitleye ulaşmaya başladı.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector