Antalya Yangın Ne Zaman Başladı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

Antalya yangınını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Antalya yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün sonra kontrol altına alınabilen yangınlarda soğutma çalışmaları devam ederken, yangının bilançosu da netleşiyor.

Antalya’da yangın nerede çıktı?

Antalya’nın Alanya ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye 1 yangın söndürme helikopteri, yaklaşık 200 orman işçisi ve 22 arazöz sevk edildi. Dere Mahallesi Susuz mevkiinde dağlık ve ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı.

Antalya yangını kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

Antalya yangını ne oldu?

Antalya’da, 28 Temmuz’da çıkan ve günler sonra kontrol altına alınan orman yangınında nadir görülen doğa olayının yaşandığı ortaya çıktı. Sıcak hava kütlesinin yükselmesiyle karadaki yangına temas edilmesi sonucu oluşan ve adına ‘yangın şeytanı’ denilen hortum, yaklaşık 10 dakika sürdü.

2008 Antalya orman yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan ve 10 gün sonra 220 saatte kontrol altına alınabilen Türkiye’nin en büyük yangın felaketinde, 60 bin hektar ormanlık alan zarar gördü.

2008 Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Manavgat ilçesi Taşağıl Mahallesi’nde, 31 Temmuz 2008’de çıkan ve 5 günün sonunda kontrol altına alınabilen Taşağıl orman yangını, Türkiye’nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçmişti.

See also:  Izmir Kordon Nasıl Gidilir?

Antalya’daki yangın bitti mi?

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya’da Manavgat ve Gündoğmuş yangınların 218. saatte kontrol altına alındığını, İbradı ilçesi hariç kentteki orman yangınlarının söndürüldüğünü açıkladı.

Türkiye’de yangınlar neden çıktı?

Nedenlerine baktığımızda yüzde 89’u insan, yüzde 11’i ise yıldırım gibi doğa olaylarından kaynaklı. İnsan kaynaklı olanlarda bahçe temizliği ve anız yakmak gibi faaliyetler öne çıkıyor. Ancak ormanda bırakılan bir cam parçası veya iyice söndürülmeyen bir sigara izmariti bile yangını başlatabiliyor.

Turkiyede kac sehir yaniyor?

Türkiye’de 13 ilde yangın çıktı. Adana, Antalya, Kayseri, Kütahya, Mersin, Muğla, Osmaniye olmak üzere birçok ilde yangın meydana geldi. 20’den fazla noktada yangın çıktı. Kocaeli’nin Derince ilçesinde çıkan orman yangınında yaklaşık 30 dönüm alan zarar gördü.

Türkiye’de kaç hektar alan yandı?

Raporda yaz aylarında Türkiye’nin 49 ilde çıkan 299 orman yangına ilişkin veriler yer aldı. Rapora göre 2020 yılında 3 bin 339 orman yangınında 20 bin 971 hektar alan yanarken, 2021 yılında orman yangını sayısı 2 bin 793’e düşmesine karşın yanan alan sayısı 139 bin 503 hektara yükseldi.

Antalya nereler yanıyor?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kavaklı, Sarılar, Kalemler ve Yeniköy mahallelerindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevlerin tehdit ettiği 18 köy ve mahallede yaşayan vatandaşlar tahliye edildi.

Antalya’da neresi yandı?

– Antalya’da falezlerde çıkan yangın paniğe neden oldu Antalya’nın dünyaca ünlü falezlerinin bulunduğu Karaalioğlan Parkı’nda çıkan yangın paniğe neden oldu. ANTALYA’nın Manavgat ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi’nin cumhuriyet ile yaşıt tek camisi, geçen yıl çıkan büyük yangında hasar görünce yıkıldı.

Antalya’da bugün ne var?

Antalya Haberleri

 • Antalya’da, escort çağrılan mekanlarda gasp yapan şahıslar yakalandı
 • Antalya’da şahsına para gelmediğini duyan şahıs, bankada dehşeti yaşattı
 • Antalya’da balık tutmak isterken kayalıklara düştü
 • Antalya’da 17 yaşındaki nişanlısını öldüren sanığa müebbet istendi.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector