Antalya Salda Gölüne Nasıl Gidilir?

Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir? Otobüs ile Gidecekler ;İlk olarak ilinizde bulunan Otogardan Burdur’a bilet alacaksınız. Daha sonra Burdur’a geldikten sonra Burdur Otogarında indiğiniz yerde Yeşilova minibüslerine nereden binebilirim diye sorun size hemen göstereceklerdir.

. . Salda Gölü nasıl korunuyor?

Karaçam ormanlarıyla kaplı bir alan içinde bembeyaz kumu ve masmavi suyuyla dikkat çeken göl, Türkiye’nin Maldivleri olarak anılıyor. Bakir doğasının yanında çok sayıda canlıya da ev sahipliği yapan Salda Gölü, 1989’den beri ‘Doğal Sit Alanı’ olarak korunuyor.

Hangi koşullar ile Salda Gölü’ne gidebilirsiniz?

Doğanın muhteşem manzarasını ayaklarınıza getiren Salda Gölü kıyısında gün doğumu/batımını izleyebilir, piknik yapabilir ya da tercihinizi yürüyüş yapmaktan yana kullanabilirsiniz.

Salda gölü hakkında daha fazla bilgi edinin?

Tektonik bir krater gölü olan Salda Gölü’nün suyu ve kumunun yapısında soda, kil ve magnezyum bulunduğu için bunlar bazı cilt hastalıklarına iyi geliyor. Yaz aylarında suların çekilmesiyle gölün ortasından görülmeye değer 7 beyaz ada ortaya çıkıyor. Gölün arka kısmında kalan karaçam ormanı tavşan, tilki, keklik gibi canlılara ev sahipliği yapıyor.

Ne kadar güzel bir yer olan Salda Gölü?

Salda Gölü, instagram sayesinde yıldızı parlayan, varlığı fark edilen bir yer oldu. Sanki daha önce hiç orda yokmuş da birdenbire ortaya çıkıvermiş gibi! Elbette bu ilgiyi hak edecek güzellikte bir çekiciliğe sahip. Görüp de beğenmeyen yoktur herhalde. Yalnız şu Maldivler yakıştırması olmasaydı sanki daha iyi olurdu.

Antalyadan Saldaya nasıl gidilir?

Şehirler arası otobüs firmalarıyla Antalya’dan Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Antalya otogarından Yeşilova minibüslerine binerek Yeşilova’ya gidebilirler. Yeşilova’dan Denizli istikametinde devam eden minibüsler bulunmaktadır. Ayrıca Yeşilova’dan Salda Gölü’ne taksiler çalışmaktadır.

Salda Gölüne hangi yoldan gidilir?

Havalimanından Burdur’a geçip oradan toplu taşıma ile Salda Gölü’ne gidebilirsiniz. Isparta Havalimanı-Burdur ulaşımı 14 TL. Burdur’a giderseniz, otogardan saat başı hareket eden Yeşilova minibüslerine binin (10 TL). Yeşilova’da da Denizli istikametinde devam eden minibüslere binip 5 km uzaklıktaki Salda Gölü’nde inin.

See also:  Izmir Son Metro Ne Zaman?

Salda Gölüne otobüsle nasıl gidilir?

Burdur’dan Salda Gölü’ne, popüler ismi ile Saldivler’e ulaşmak için; Burdur otogardan Yeşilova turizmin Yeşilova otobüsleriyle 1,5 saatlik bir sürede kişi başı 17 tl ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım saatleri de şu şekilde; Yeşilova Turizm’in internet sitesi; yeşilovatur.com tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü giriş ücretli mi?

Salda Gölü Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022

Araçsız kişi başı: 7 TL. Motorsiklet : 14 TL. Otomobil : 21 TL. Minibüs : 63 TL.

Salda Gölü merkeze kaç km?

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta yer alır. 632 kilometre. İstanbul burdur salda gölü arası süre : 7 saat 39 dakika.

Salda sahili nerede?

Salda Orman Plajı – Burdur Yeşilova.

Salda gölünde yüzmek serbest mi?

Belirlenen güvenli yüzme alanlarında yüzmek mümkündür. Tabiat Parkı Orman Plajı, Yeşilova Halk Plajı ve Doğanbaba Halk Plajı, güvenli yüzme alanlarındandır. Buralarda içiniz rahat bir şekilde yüzebilirsiniz.

Salda Gölü neden tehlikelidir?

Salda Gölü’nde kuraklıkla birlikte su seviyesi düştü. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nde kuraklıkla birlikte su seviyesi düştü. Bunun sonucunda halk plajı ve Beyaz Adalar bölgelerinde küçük adacıklar ortaya çıktı.

Salda Gölü nerede gezilecek yerler?

Salda Gölü’nde Gezilecek Yerler

 • Efsane Gün Batımı İzleme Yerimiz.
 • Beyaz Adalar.
 • Salda Orman Bakanlığı Tabiat Parkı
 • Yeşilova Belediyesi Halk Plajı ve Kampı
 • Doğanbaba Halk Plajı
 • Salda Kayak Merkezi.
 • Doğanbaba Halk Plajı
 • Salda Gölü kışın gidilir mi?

  Burdur’u ziyaret etmek için en ideal mevsim ilkbahar ve yaz aylarıdır. Hem tarihi hem de doğal zenginliği ile dikkat çeken Burdur son yılların en fazla ziyaret edilen şehirlerinden biri haline gelmiştir. Bunun nedeni ise Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’nün burada olmasıdır.

  See also:  Izmir Et Ve Balık Kurumu Nerede?

  Salda Gölü tuzlu su mu?

  Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür.

  Saldaya giriş var mı?

  Salda Tabiat Parkı 2021 Giriş Ücretleri aşağıdaki şekildedir: Yaya : 5 TL. Bisiklet : 5 TL. Motosiklet : 10 TL.

  Burdur Salda Gölü ziyarete açık mı?

  Öncelikle hemen söyleyelim; Salda Gölü ziyarete açık ve gölde halen yüzülebiliyor.

  Salda kaça kadar açık?

  Salda Gölü Kaça Kadar Açık? Salda Gölü hafta içi her gün saat 00:00’da kapanıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector