Antalya Olimpos Nasıl Gidilir?

Araç ile Olimpos’a nasıl gidilir? Antalya tarafından gelindiğinde Kemer beldesini geçtikten 29 km sonra (ortalama 25 dk) sol tarafınızda Olimpos 11 (Antik Kenti) yazan tabelayı takip edip aşağı inen yola girmeniz gerekmektedir. Olimpos sapağından içeri girdikten sonra tam 11 km (ortalama 15 dk) sonra tesisimize ulaşırsınız.
Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalya Olimpos giriş ücreti ne kadar?

Olimpos (Olympos) Ören Yeri Giriş Ücreti

Olimpos Ören yeri giriş ücreti 2021 yılında 30 TL’dir. Burada 1 hafta geçirecek bir çift her gün birer kez sahile giderse, günlük 60 liradan 7 günde toplamda 420 lira para harcayacaktır.

Antalya Olimpos arası otobüs kaç saat?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.

Antalya otogardan Olimpos kaç saat?

Otogar/Olimpos Ulaşım

Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir. Olimpos kavşağına vardıktan sonra tatil beldesine giden minibüsler mevcuttur.

Antalya Olimpos neresi?

Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

See also:  Bordo Bereli Olmak Için Hangi Okul?

Olimpos ta müze kart geçerli mi?

Olimpos Giriş Ücreti 2022

Olimpos’da Müzekart geçerli. Tek giriş için kişi başı 70 TL ödemek yerine Müzekart almanız en mantıklısı.

Olimpos a nasıl gidilir 2021?

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021? Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır.

Antalya Havalimanı Olimpos arası kaç saat?

Havalimanı Olimpos transfer süresi normal hava koşullarında ortalama 1 saat 38 dakika sürmektedir. Havalimanı Olimpos arası kaç km diye merak ediyorsanız bunun cevabı 98-105 km olarak, Olympos Otelleri’ne göre değişmektedir.

Antalya Olympos Antik Kenti arası kaç km?

Antalya Olimpos arası 85 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. İstanbul Olimpos arası 806 kilometredir.

Ankaradan Antalya Olimpos a nasıl gidilir?

İstanbul – Antalya arası uçakla 1 saat 10 dakika, Ankara – Antalya ile İzmir – Antalya arası ise uçakla 1 saat sürmektedir. Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz.

Olimpos ta nerelere gidilir?

Olimpos ve Çevresinde Gezilecek Yerler

 • Beydağları Milli Parkı Antalya Kemer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beydağları Milli Parkı, 1972 senesinden beri “milli park” statüsüne sahip.
 • Olimpos Antik Kenti.
 • Yanartaş
 • Tahtalı Dağı
 • Molla Deliği Mağarası
 • Likya Yolu.
 • Gelidonya Feneri.
 • Ulupınar.
 • Olimpos hangi bolgede?

  Olimpos antik kenti, Antalya’nın batısında Kumluca İlçesi Tahtalı dağının 10 km kuzeyinde kalan Likya yerleşimidir.

  Antalya Olimpos nasıl?

  Olimpos’a nasıl gidilir

  Kumluca sınırlarında yer alan Olimpos, Antalya’dan Finike, Kaş yönüne uzanan sahil yolu üzerinde konumlanıyor. Antalya merkezden 85 km uzaklıkta yer alan Olimpos’a, Kemer’i geçtikten sonra 29 km sonraki yol ayrımından sola dönerek 11 km ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz.

  See also:  Izmir Müze Kart Ne Kadar?

  Antalya Olimpos Nerede Kalınır?

  El değmemiş bir doğa, nefis bir hava, muhteşem bir deniz ve doğaya saygılı insanlar arayan tatilcilerin mutlaka görmesi gereken bir tatil beldesi olan Olimpos, çam ağaçlarının çevrelediği bir cennet adeta.

  Denize yakın tesisler

 • Sheriff Pansiyon.
 • Altaris Pansiyon.
 • Olympos Doğa Pansiyon.
 • Yalın Ayak Olympos.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector