Antalya Ne Zaman Soğur?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Ekimde Havalar nasıl olur Antalya?

Antalya Bölgesinde Ekim Hava Durumu Türkiye. Günlük yüksek sıcaklık 6°C ile 29°C düzeyinden 23°C düzeyine düşer ve nadiren 19°C altına iner veya 33°C üstüne çıkar.

Antalya Eylül ayında nasıl olur?

Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Antalyada en soğuk hava kaç derece?

Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

Antalya kışın nasıl olur?

Antalya’nın kıyı bölgesinde yazlar hem uzun hem de sıcaktır. Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

Ekim ayında antalyaya gidilir mi?

Ekim ayının gelişi ile yaz resmi olarak sona erer ve sonbahar başlar. Bu ay Antalya’yı ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır, çünkü merkez ve sahil yollarını yürüyerek keşfetmek için uygun hava sıcaklığı ve sınırlı kalabalık mükemmel bir ortam sağlar.

See also:  Izmir Karşıyaka Pazarı Hangi Gün?

Ekim ayinda antalyada denize girilir mi?

Ülke genelinde hava sıcaklığında düşüşler yaşanmasına rağmen sıcaklığın 28-29 derecelerde seyrettiği Antalya’da, ekim ayının son günlerinde de denize giriliyor.

Eylülde Antalyada tatil yapılır mı?

Eylül’de Antalya

Antalya’da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül’de Antalya’yı mutlaka bir düşünün!

Eylülde Antalya’da denize girilir mi?

Eylül ayı, Antalya’da tatil yapmak ve denize girmek için oldukça ideal bir sıcaklığa sahip. Antalya’nın antik kentiyle meşhur tatil beldesi Side’de, denizin en güzel olduğu mevsim ise sonbahar… Burada ekim ayı ortasına kadar denize girebilir ve Akdeniz’in keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Antalya en sıcak kaç derece oldu?

1929 yılından itibaren ölçüm yapılan Antalya’da dün yani 1 Temmuz günü hava sıcaklığı 45.4 derece olarak ölçüldü. 45,4 derece olarak ölçülen sıcaklık, 88 yıldır yapılan ölçümlerde rekor oldu.

2021 Antalya en sıcak kaç derece?

Sıcaklık 7-8 derece mevsim normallerinin üstünde

Bölge Teknik Şube Müdürü Murat Güler, AA muhabirine, kentte 2021’in en sıcak gününün yaşandığını söyledi. Sıcak havaya karşı dikkatli olunması uyarısında bulunan Güler, sıcaklıkların 7-8 derece mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getirdi.

Antalya kaç derece güneşli?

Antalya’da Hava Durumu; Şu anda Güneşli 32°C.

Kışın antalyaya gidilir mi?

Antalya, kışın asla çok soğuk olmaz. En soğuk günü pek çok ilimizin bahar havası tadındadır. Bu nedenle çevre köyleri, Antalya’nın doğal güzelliklerini görmek için kış mevsimi genellikle daha idealdir.

Antalya nemli mi?

45 derece sıcaklık ve yüzde sekseni aşan nem, yaz aylarında Antalyalıların adeta normalidir. Bu arada bilmelisiniz ki havası gibi insanı da sıcak kanlıdır Antalya’nın. Şehir değiştirmek için Antalya’yı seçmişseniz, bu harika kentte sıcacık günler sizi bekliyor olacak.

See also:  Okul Müdürü Nasıl Olunur?

Antalya’da deniz suyu ne zaman ısınır?

Genelde yüzme sezonu biter aralıkta. Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı in Antalya’da dır-dir 22.5°C, mevsimlere göre: kışın 18.5°C, baharda 18.8°C, yazın 27.3°C, sonbaharda 25.3°C. Minimum su sıcaklığı (16.0°C) in Antalya’da olur martta, maksimum (30.0°C) ağustosda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector