Antalya Manavgat Yangınını Kim Çıkardı?

Son dakika haberine göre, Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan orman yangınlarıyla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında ilçe merkezindeki yangını çıkaran C.Y. (16) tutuklandı. Manavgat yangınını kim çıkardı?

Antalya Manavgat yangını kim çıkardı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi. Kayıtlarda Ali Y.’nin, ‘Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim’ demesi dikkat çekti.

Manavgat yangını ne zaman başladı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

Manavgat yangın Kaç hektar?

Yangında ağaçların yanı sıra insanların hayatını kaybettiğini, hayvanların, evlerin yandığını, tabiattaki varlığın yok olduğunu anımsatan Dikici, ‘Önce Manavgat’ta, ardından Akseki’de başlayan ve bölgedeki ilçeleri de içine alan yangında 58 bin hektar ormanlık alanımız yandı.

Antalya yangını kim üstlendi?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangını 12 yaşındaki M.A.T. adlı çocuğun çıkardığı tespit edildi. Gözaltına alınan çocuk, ifadesinde ormanı yaktığını kabul ederek, ‘Annem ve babam ayrılacaklarını söylediği için psikolojim bozulmuştu, kafamda ormanı yakma planım vardı” dedi.

Manavgat ı kim yakiyor?

DW Türkçe’nin ulaştığı bilgilere göre, C.Y’nin ormanı yakan değil, yakması için azmettiren kişi olduğu öğrenildi. Manavgat’taki orman yangınını çıkaranın ise 12 yaşındaki M.A.T. olduğu savcılık tarafından tespit edildi.

Manavgat yangını ne durumda?

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın saat 12.05 sıralarında Yeniköy, Sarılar, Baraj bölgesi ve Gebece bölgesinde eş zamanlı çıktı. Yangınlara 13 dakika içinde müdahale edildi. Kalemler, Yeniköy, Çolaklı ve Evrenseki mahallesinin kuzey kısmı boşaltıldı. Dumandan ve alevlerden 53 kişi etkilendi.

Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde beş gündür süren orman yangınında Kalemler Mahallesi’nde bir çift evinde ölü bulundu. Fahri Yiğitokur ve eşi Alman asıllı Andrea Hartmann Yiğitokur’un ağır hasar gören evlerinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

See also:  Bursa Kart Ne Kadar Basıyor?

Manavgat Orman Yangını ne zaman çıktı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da çıkan ve yüzlerce hektar ormanın yok olduğu yangınla ilgili soruşturma kapsamında 3 Ağustos günü 16 yaşındaki C.Y. tutuklanmıştı. Yangını çıkardığı iddiasıyla gözaltına alınan 12 yaşındaki M.A.T.

Türkiyenin en büyük yangını nerede oldu?

Türkiye’de ‘en büyük orman yangını’ olarak kayıtlara geçen ve 28 Temmuz’da çıkan Manavgat yangını, Gündoğmuş, Akseki ve Alanya ilçeleriyle toplamda 59 mahalledeki yerleşim noktalarını da içine alan 75 bin hektarda etkili oldu. Yangında yerleşim yerleri ve tarım alanları haricinde 58 bin hektar orman yok oldu.

Manavgatta kaç hektar alan yandı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün çıkan orman yangınında yaklaşık 6 hektarlık alanın yandığı bildirildi. Manavgat ilçesi Taşağıl Kızıldağ Çorak mevkiinde dün öğle saatlerinde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerinde kontrol altına alınan orman yangınında 6 hektar dolayında ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

Manavgat orman Kaç hektar?

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü; 90.208,9 Hektar sorumluluk alanına sahip, Orman İşletme Müdürlüğümüzün % 57’sini (51.670,8 Hektar) ormanlık alan, % 43’ünü (38.538 hektar) açıklık alan oluşturmaktadır.

Manavgat’ta kaç ev yandı?

Yangının en çok etkilediği Demirciler Mahallesi’nin görüntüsü ise şantiyeyi andırıyor. Yaklaşık 94 evin yandığı mahallede yeni evlerin yapımı son süratle devam ediyor. Bazı evler tek, bazı evler iki katlı olarak yöresel mimariye uygun olarak yapılıyor.

PKK yangını üstlendi mi?

‘Yangınları PKK başlattı’ iddiası

Manisa Valiliği bu haberi yalanladı. Valilik’in Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, ‘Gözaltına alınan şahısların devam eden orman yangınlarıyla irtibatlı olduklarına dair herhangi bir bilgi ya da bulgu söz konusu değildir’ denildi.

Antalya yangın nereye kadar geldi?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den Açıklama

Yangın 4 noktadan çıktı. İlki Yeniköy, ikincisi Sarılar, üçüncüsü Baraj bölgesi, dördüncüsü ise Gebece bölgesi.

See also:  Lise Okul Tercihleri Nasıl Yapılır?

Manavgat Ormanını kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector