Antalya Manavgat Yangın Nerede?

Manavgat yangını, Yeniköy, Sarılar, Bahçelievler ve Sorgun bölgelerine yayıldı. Yangın nedeniyle Evrenseki, Kalemler. Çolaklı ve Yeniköy mahallelerindeki bazı evler boşaltıldı. Yangının çıkış yeri hakkında araştırma yapan yetkililer, yangının 15 km alanına yayıldığı öğrenildi.
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den Açıklama Yangın 4 noktadan çıktı. İlki Yeniköy, ikincisi Sarılar, üçüncüsü Baraj bölgesi, dördüncüsü ise Gebece bölgesi.

Antalya Manavgat orman yangını nerede?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Altınkaya Mahallesi’nin Zerk mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Yangın Antalya nerede?

Antalya’da, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün olduğu binanın zemin katında bulunan dönerci dükkanında yangın çıktı. Hızla büyüyen yangın, üst katlara ve çevredeki iş yerlerine zarar verdi. Ekiplerin hızla müdahale ettiği yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Manavgat yangın hangi mahallede?

İlçeye bağlı Dikmen Mahallesi’ndeki ormanlık alanda süren yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek kısa sürede birçok eve sıçradı. Yangında evler, sera ve tarım alanları zarar gördü. Yangın bölgesine girişler tamamen kapatıldı, bölgedeki vatandaşlar da jandarma ekipleri tarafından tahliye ediliyor.

Manavgat’ta kaç ev yandı?

Yangının en çok etkilediği Demirciler Mahallesi’nin görüntüsü ise şantiyeyi andırıyor. Yaklaşık 94 evin yandığı mahallede yeni evlerin yapımı son süratle devam ediyor. Bazı evler tek, bazı evler iki katlı olarak yöresel mimariye uygun olarak yapılıyor.

Antalya yangınını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Manavgat’ta orman yangını var mı?

Manavgat ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Bölgeye 15 arazöz ile 2 helikopter ve bir uçak sevk edildi. Söndürme çalışmalarına, 7 helikopter ile 2 uçağın da destek vereceği bildirildi.

See also:  Altın Orman Izmir Nerede?

Antalya yangın durdu mu?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 10 gündür süren orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, ‘Antalya Manavgat ve Gündoğmuş yangınları kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Antalya’da yangın söndü mü?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’daki yangınların İbradı ilçesi hariç söndürüldüğünü belirterek ‘Toplam 5 ilçemizde 59 mahallemiz yaklaşık 10 gündür süren yangınlardan etkilendi’ dedi.

Antalya’da yangın kontrol altına alındı mı?

İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Karadan ulaşımın zor olduğu yamaçta yayılan alevlere, 3 helikopter, bir yangın söndürme uçağı, 5 arazöz ve iki yer ekibiyle kısa sürede müdahale edildi. Ağırlıklı havadan müdahalenin yapıldığı yangın kontrol altına alındı.

Manavgat yangını hangi şehirlere sıçradı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangını yerleşim yerlerine sıçradı Antalya’nın Manavgat ilçesinde Yeniköy Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Antalya yangın hangi mahallede?

Ortakonuş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı. Yangın, bölgeye sevk edilen ekiplerce kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Sarp bölgede yer aldığı için alevlere müdahale güçlükle yürütülüyor.

Manavgatta kaç dönüm arazi yandı?

Türkiye’nin üç ilinde yangınları kontrol altına çalışmaları sürerken, soğutma çalışmalarının sürdüğü Manavgat bölgesindeki yangınlarda ilk belirlemelere göre 60 bin hektar ormanlık alanın yandığı belirtiliyor.

Manavgatta kaç ağaç yandı?

Manavgat’ın Ulukapı köyünde tarım ve hayvancılıkla uğraştığını belirten Ali Deniz, ‘Yangında 3 ahırım gitti. 100 zeytin ağacım yandı.

Manavgat yanan evler ne olacak?

Toroslar’a özgü mimarisiyle kültürel mirasın bir parçası olan düğmeli evlerden oluşan Kepezbeleni Mahallesi’nde TOKİ, yanmış evleri iş makineleri ile ortadan kaldırıyor, yerlerine ise betonarme evler yapmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector