Antalya Kundu Denizi Nasıl?

Antalya Lara Kundu denizi nasıl? Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur.

Antalya denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir. Ayrıca su sporlarından hoşlananlar için rüzgar sörfüne elverişli bir noktadır.

Antalyada dalgasız deniz nerede?

Patara Plajı

Berrak bir denize sahip olan plajın sahili kumlu bir yapıdadır. Dalgasız olan denizi kısmen sığdır. Bu nedenle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Antalyada en temiz deniz nerede?

Lara plajları ve Kundu plajları Antalya’ merkez sınırları içerisinde kumluk plajlardar. Biraz daha ileriye gidebiliriz diyenler için Kadriye ve Belek kumsallarını tavsiye ederiz. Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır.

Antalya’nın en güzel plajı hangisi?

Antalya’nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor. Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor.

Alanya denizi dalgalı mı?

Kestel Plajı

Karayolu kenarında konuşlanmış 2 km uzunluğundaki sahil şeridi, Alanya’nın tüm plajlarında olduğu gibi tertemiz, incecik kumlarla kaplıdır. Çok kalabalık olmayan plajın denizi tertemizdir ama oldukça da dalgalıdır.

En dalgasız deniz nerede?

3- ÖLÜDENİZ

Burası Belcekız Koyu’dur. Koyun içinden uzanan kumsalı yürüdüğünüzde ise eşsiz Ölüdeniz’i görürsünüz. Çarşaf gibi dalgasız denizi, etrafındaki yeşilliği ve incecik kumuyla eşsiz bir plaja sahip.

Tekirovanın denizi nasıl?

Mavi bayraklı Tekirova plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmaktadır. Tekirova plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Tekirova’nın yaklaşık 3,7 km.lik kumsalı oldukça uzun ve denize sıfır otellerin kendi plajları bulunmakta.

See also:  Bursa Yüksek Ihtisas Nilüfer Binası Nerede?

Kleopatra Plajı ne tarafta?

Kleopatra Plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunuyor. Alanya tarihi yarımadasında bulunan Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarasının da bitiminin ardından başlıyor. Bu plaj aynı zamanda 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olarak biliniyor. Altın sarısı sahili bulunan bu plaj oldukça güzel olması ile bilinir.

Antalya neyi ile meşhurdur?

Antalya ilimizin en meşhur yiyecekleri ve içeceklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Hülüklü (Gülüklü) Çorba.
 • Enginarlı Girit Kebabı
 • Alanya Bohçası
 • Gökçesu Pilavı
 • Muz Tatlısı (Finike Usulü)
 • Tahinli Antalya Piyazı
 • Laba Dolması
 • Toros Salatası
 • Antalya hangi deniz var?

  Tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin beşinci büyük ilidir. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.

  Sığ deniz nerede?

  Datça ve yakındaki yerler Selimiye Köyü, Bozburun sığ ve sakin denizleriyle dikkat çeken yerler. Son yıllarda yıldızı parlayan Palamutbükü gibi koyları da çok. Güzel bir deniz tatili yapmak isterseniz Datça tam size göre. Ayvalık’ın en sığ deniziyse Altınkum Plajı olarak bilinen yerdir.

  Antalya denize girmek serbest mi?

  Hava’nın 20, deniz suyu sıcaklığının ise 16 dereceye kadar yükseldiği Antalya’da sahillerde hareketlilik başladı. Kaş ilçesinin dünyaca ünlü Kaputaş plajına giden turistler, mavi gökyüzünün altında turkuaz renkli denize girdi. Altın sarısı kumsalda güneşlendi.

  Kaşın en güzel plajı hangisi?

  1) Kaputaş Plajı

  Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş’a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

  Antalyada en son ne zaman denize girilir?

  Antalya’da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

  See also:  Bursa Tarım Fuarı 2022 Ne Zaman?

  Lara Halk Plajı derin mi?

  Oldukça geniş olan Lara Plajının kumsalı ince ve küçük kumlardan oluşur. O nedenle Lara Plajı ‘Altın Kum Plajı’ olarak da anılır. Lara Plajının uzunluğu 2 kilometreyi bulurken genişliği ise ortalama 45 metre olarak bilinir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector