Antalya Kemer Nasıl Bir Yer?

Kemer Antalya’nın 43 km batısında yer alan bir turizm ilçesidir. Toros dağlarının eteklerinde 46 km boyunca kıyı şeridinde kurulmuştur. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede yazlar kurak ve sıcak geçerken, kışlar ılıman geçmektedir.

Antalya Kemer guzel mi?

Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden birisi olan Antalya’ya bağlı Kemer, muhteşem denizi, doğal güzellikleri, çam ormanları, tabiat parkları, koyları ve plajları, lüks tatil köyleri, otel ve resortları, restoranları, gece kulüpleri ve alışveriş imkanları ile tatilcilere unutulmayacak bir tatil imkanı sunmakta.

Antalya Kemer Neyi Meşhur?

Kemer’de sıkılmak mümkün değildir. Meşhur Ayışığı Plajı(Moonlight Beach), dünyanın her yerinde görmek için geldikleri Çıralı Yanartaş, meşhur Adrasan Plajı ve koyu yine dünyaca ünlü Olimpos Antik Kenti ve Olimpos Plajı, Phaselis Antik kenti, Göynük Kanyonu gibi saymakla bitmeyecek güzellikleri vardır.

Kemerde akşam ne yapılır?

 • Tahtalı Dağı 626. Dağlar.
 • 2. Göynük Kanyonu. 1.286. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar Kanyonlar.
 • 3. Phaselis. 2.327. Tarihi Yerler.
 • Moon Light Parkı 557.
 • Folklorik Yörük Parkı 282.
 • DoluSu Park. 265.
 • 7. Kemer Cumhuriyet Meydanı Manzara İzleme Noktaları Anıtlar ve Heykeller.
 • 8. Beydağları Sahil Milli Parkı Ulusal Parklar.
 • Kemer kaç günde gezilir?

  Kaç günde gezilir: Kemer gezinizi ortalama üç günde tamamlayabilirsiniz. Ziyaret için en uygun zaman: Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Kemer, yılın her dönemi ziyaret edilebilir bir yerdir.

  Kemerde en güzel deniz nerede?

  Kemer’e bağlı Beldibi mevkiinde bulunan Göynük Halk Plajı, imkanları ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en popüler plajları arasındadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya Beldibi minibüsleri ile sağlanabilmektedir.

  Kemer Antalya mı?

  Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir.

  Kemerde ne alınır?

  Magnetler, biblolar, ev süsleri, seramik figürler Kemer’den alabileceğiniz hatıra eşyalar arasındadır. Kemer; deri ürünlerin en fazla rağbet gördüğü yerlerden biridir. Deri ceket, çanta, ayakkabı, eldiven gibi ürünleri bir arada bulabileceğiniz Kemer Çarşı’da pazarlık yapmayı sakın unutmayın.

  See also:  Izmir Yunanlılar Tarafından Hangi Tarihte Işgal Edilmiştir?

  Kemerin neyi meşhur yemek?

  Popüler yöresel yemekler arasında yoğurtlu kızartma, taze fasulye, balık çeşitleri, yörenin mezeleri, zeytinyağlıları, şakşuka, arapaşı, kabak cintmesi ve balık ızgara başta gelmektedir.

  Kemerde neler var?

  Kemer’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

 • Phaselis Antik Kenti. Kemer’e ortalama 15 kilometre mesafede yer alan Phaselis Antik Kenti, bölgenin en önemli tarihi yapıları arasındadır.
 • Kleopatra Koyu.
 • Çıralı Yanartaş (Chimaera)
 • Beldibi Mağarası
 • Lara Düden Şelalesi.
 • Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı
 • Kemere Ne zaman gidilir?

  Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kemer’i ziyaret etmek için en ideal aylar ekim-kasım, nisan ve mayıs aylarıdır. Havanın da bunaltıcı olmadığı bahar aylarında Kemer’de denizin tadını çıkarabilir, tarihî ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Kemer kış aylarında sakinliği ile öne çıkar.

  Göynük Kanyonu nasıl gidilir?

  Nasıl gidilir?: Kanyon, Antalya’nın Kemer ilçesinin Göynük köyünde yer almaktadır. kanyon, Göynük köyüne yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Köyden 4×4 cip safari turları ve motosiklet gibi araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kemer Belediyesi’ne ait olan otobüsleri de kullanabilirsiniz.

  Izmir Kemer nasıl bir yer?

  temiz denizi, yesil ve etrafı daglarla cevrili ortamı ile size doganın güzelliklerini cömertce sunar. sahil kesimi çakıllıdır ve taşıma kumla oluşturulmuş bir kaç plajı ile kumu seven benim bir nebze hayal kırıklığına uğratmıştır. büyük yat limanı nedeniyle insanlar çevre ilçelerden bile yat turu için buraya gelirler.

  Kemer ve Kaş arası kaç km?

  Kemer ve Kaş arasındaki mesafe karayoluyla 234 km. Bu hesaplama için karayollarının kesin uydu koordinatları kullanılmıştır.

  Antalya Kemer Göynük nasıl bir yer?

  Antalya ile Kemer arasında, Antalya’dan 36 km., Kemer merkezinden 6 km. mesafede bulunan, çam ormanları arasında yer alan ve arka tarafında muhteşem Beydağları manzarasına sahip bulunan Göynük, muhteşem doğal güzellikleri, yaklaşık 2,9 km.lik kumsalı, plajı, masmavi denizi, kaliteli otelleri ve tatil merkezleri ile

  See also:  Bursa Yalova Nasıl Gidilir?

  Kemer Merkez nasıl?

  Beydağları milli parkı eteklerinde çok güzel bir doğal ortamda yer alan Kemer merkez, barındırdığı çok sayıda otel, apart otel ve pansiyonları ile birlikte Kemer’in en popüler tatil beldesi konumunda. Kemer’in merkezi aynı zamanda Kemer’de yeme içme, alışveriş, eğlence ve gece hayatının da merkezi konumunda.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector