Antalya Havaalanından Olimpos A Nasıl Gidilir?

Antalya Havaalanı’ndan yaklaşık 97 km uzaklıkta olan Olimpos’a ulaşmak mümkün. Havaalanından servis veya otobüs ile Antalya otogarına geçerek, oradan otobüs ile Olimpos’a gidebilir ya da havaalanının özel transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Olimpos’a Özel Araç ile Ulaşım
Havalimanı’ndan doğrudan Olimpos’a ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Ancak HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri veya metro ile şehir merkezi/otogar gidebilir ve buradan Çıralı’ya giden otobüslere binebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Olimpos arası kaç saat?

Havalimanı Olimpos transfer süresi normal hava koşullarında ortalama 1 saat 38 dakika sürmektedir. Havalimanı Olimpos arası kaç km diye merak ediyorsanız bunun cevabı 98-105 km olarak, Olympos Otelleri’ne göre değişmektedir.

Antalya Olimpos giriş ücreti ne kadar?

Olimpos (Olympos) Ören Yeri Giriş Ücreti

Olimpos Ören yeri giriş ücreti 2021 yılında 30 TL’dir. Burada 1 hafta geçirecek bir çift her gün birer kez sahile giderse, günlük 60 liradan 7 günde toplamda 420 lira para harcayacaktır.

Antalya Olimpos a otobüsle nasıl gidilir?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Olimpos hangi havaalanına yakın?

Uçak ile gelecek misafirlerimizin havaalanından servis yada taksi ile Antalya otogarına gitmeleri ve oradan otobüs ile gelmeleri gerekmektedir. Havaalanından özel transfer hizmetimizi kullanabilir ya da taksi ile de Olimpos’a gelebilirsiniz. Antalya Havaalanından Olimpos 97 km mesafededir.

Antalya Olimpos arası otobüs kaç saat?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.

See also:  Şartlı Eğitim Yardımı Ne Kadar Oldu?

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

Olimpos ta müze kart geçerli mi?

Olimpos Giriş Ücreti 2022

Olimpos’da Müzekart geçerli. Tek giriş için kişi başı 70 TL ödemek yerine Müzekart almanız en mantıklısı.

Yanartaş ücretli mi?

Yanartaş Milli Parkı giriş ücreti 9 TL ücret alınıyor. Müze kart ile giriş var. Yani müze kartı olanlar için giriş ücretsiz.

Olimpos a nasıl gidilir 2021?

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021? Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır.

Ankaradan Antalya Olimpos a nasıl gidilir?

İstanbul – Antalya arası uçakla 1 saat 10 dakika, Ankara – Antalya ile İzmir – Antalya arası ise uçakla 1 saat sürmektedir. Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz.

Alanya Olimpos Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında her yarım saatte bir hareket eden yerel firma Batı Antalya ya da ulusal otobüs firmaları ile (Pamukkale, Kamil Koç, Metro) Olimpos ya da Çıralı kavşağında inip kavşaktaki minibüslerle sahile kadar inilebiliyor. Minibüsler yaz döneminde 10 dakika aralıkla sefer yapıyor.

Olimposa uçakla nasıl gidilir?

Olimpos’a havayolu ile ulaşım için Antalya Havalimanı’na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan Antalya Otogarına Havaş’ın servisleri ile gidebilirsiniz.

See also:  Bursa Hızlı Tren Garı Nerede?

Adrasan Olimpos arası ne kadar?

Adrasan Olimpos arası 12 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Kemer Olimpos arası 40 kilometredir.

Antalya Havalimanı Çıralı nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı’ndan tramvay, HAVAŞ servisi ya da belediye otobüsü ile Antalya Otogarı’na ulaştıktan sonra otogardan her 30 dakikada bir hareket eden Batı Akdeniz firmasının otobüsleriyle Çıralı’ya gidebilirsiniz. Otobüslerle Çıralı kavşağında indikten sonra Çıralı sahiline dolmuşla ulaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector