Antalya Havaalanından Kalkana Nasıl Gidilir?

Antalya Havaalanı, Kalkan’a 225km mesafededir. Antalya Havaalanın’dan özel araç kiralayarak ya da transfer alarak ortalama 3 saatlik bir yolculuk ile Kalkan’a ulaşabilirsiniz.

Kalkana hangi yoldan gidilir?

Antalya-Kalkan arasında yaklaşık 200 km’lik bir yol bulunuyor. Kalkan’a ulaşmak için yapmanız gereken Kemer güzergahını takip ettikten sonra Kumluca, Finike, Demre ve Kaş yönüne devam etmek. Kaş’tan sonra yaklaşık yirmi dakikalık bir yolculuk ile Kalkan’a varmış olursunuz.

Kalkandan Antalya havalimanına nasıl gidilir?

800 numaralı otobüs ile havalimanına hareket için kalkış noktası Sarısu’dur. Her iki saatte bir kalkan otobüsün ilk kalkış saati 06. 15’tir. Güzergah saatleri ise 06.15 -22.15 saatleri arasındadır. Havalimanından şehir merkezine de 2 saatte bir kalkan otobüsün güzergahı üst satırda belirtilmektedir.

Kalkan Merkez Nerede?

Kalkan, Antalya ilinin Kaş ilçesi sınırları içinde bulunan bir tatil beldesidir. Kalkan, Antalya’nın batı bölgesinde yer alır. Buranın hemen karşısında ise bir Yunanistan adası olan Meis Adası bulunmaktadır. Kalkan; Fethiye ile Antalya arasında bulunur.

Fethiye Kalkan nerede?

Antalya ile Fethiye arasında Akdeniz sahil şeridinde yer alan Kalkan, mavi tur yolculuklarının da gözde rotalarından. Yaz-kış beldede yaşayan entelektüel, varlıklı nüfusuyla zengin bir kültür sanat yaşamına sahip olan belde, yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.

Kalkan islam arası kaç km?

İslamlar Köyü, Antalya’nın cennet tatil beldesi Kalkan’a yaklaşık 6 km mesafede bulunan bir dağ köyüdür.

Kalkan Dalaman Havalimanı arası kaç km?

Kalkana 130 km mesafede bulunan Dalaman havalimanından Kalkana ulaşım ise havalimanında bulunan birçok transfer firmasından özel transfer veya paylaşımlı transfer tercih edebileceği gibi havalimanında bulunan kiralama şirketlerinden araç kiralayarak Kalkana ulaşım sağlayabilmektedirler.

Antalya Kaş hangi havaalanına yakın?

Kaş’a havayolu ile ulaşım için, Kaş en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Kaş merkez ile Dalaman Havalimanı arasındaki mesafe 150 km’dir. Bu havalimanına uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz.

See also:  Milli Eğitim Bakanlığına Şikayet Nasıl Yapılır?

Dalamandan kaşa Havaş var mı?

Dalaman İle Kaş arası Havaş yada Belediye otobüsleri maalesef yoktur. Havalimanı ile Kaş arası ulaşımınızı Havaş yada Muttaş ile yapmak isterseniz; Havalimanı otoparkında bulunan Havaş yada Muttaş araçları ile Fethiye otogarına kadar gidebilir buradan sahilden Antalya otobüsleri ile kaşa ulaşabilirsiniz.

Antalya Kepez den havaalanına nasıl gidilir?

400 Numaralı Otobüs ile Kepez Belediyesinden, Çallı’den, Akdeniz Üniversitesinden, 5M Migros Alışveriş Merkezinden İl sağlık Müdürlüğünden (Eski İl sağlık Müdürlüğü Binası), Sarısu – Konyaaltı Bölgesinden Antalya Havalimanına Gidebilirsiniz.

Antalya Havalimanına hangi otobüs gider?

Antalya Havalimanı Ulaşım: Antalya Havalimanı ile Şehir merkezi arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi 600 ve 800 ve 400 numaralı otobüsleri çalışmaktadır. 400, 600, 800 numaralı Otobüsler Antalya Havalimanı ile Şehir Merkezinin bir çok noktası arasında karşılıklı olarak çalışmaktadır.

Antalya Havalimanında Havaş var mı?

HAVAŞ (Havaş)

HAVAŞ otobüs hattının ilk durağı 10023 – Migros olup son durağı Antalya H.Limanı ✈️ (Havaş) durağıdır. HAVAŞ (Antalya Havalimanı (Ayt) ✈), her gün çalışıyor. Ek bilgi: HAVAŞ hattında 8 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 19 dakika.

Kalkan merkezde ne yapılır?

Tarihî antik kentleri Letoon, Xanthos, Simena gibi yerler, İslam Köyü, Bezirgân Yaylası, Saklıkent Kanyonu da bu bölgede çok dikkat çeken yerler arasındadır. Kalkan’da Kekova tekne turu yapabilir, Kaleköy ve tarihî antik batık kenti gezebilirsiniz.

Kalkan Neyi Meşhur?

Kalkan’ın Neyi Meşhur

Kalkan’da Patara plajı, Büyük çakıl plajı, Kaputaj plajı, Limanağızı, koyları, mağaraları, antik kenti ve karetta kartettaların yaşam alanları ile dopdolu bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Kalkan’da düzenlenen tekne turları ile tertemiz ve berrak koylara bayılacaksınız.

Antalya Kaş Kalkan denizi nasıl?

Kalkan Halk Plajı: Kum yerine çakıllı bir plaja sahip olan Kalkan Halk Plajı’na ücretsiz girebilirsiniz! Kalkan’ın serin sularında sakinleyip, kitabınızla birlikte şezlongunuzda güneşlenerek güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector