Antalya Havaalanından Fethiye’Ye Nasıl Gidilir?

Antalya havalimanindan Fethiye arası 210 km yani 195 dakka. Havaş ile merkeze gidip oradan fethiyeye giden otobüslere bineceksin. Oradan devamlı otobüs kalkıyor.

Antalya Havalimanından Fethiyeye nasıl gidilir?

Toplu taşıma seçeneği ile Fethiye’ye ulaşmak için Antalya Havalimanı’ndan belediye otobüsü, HAVAŞ ya da tramvayla Antalya Otogarı’na geçip otogardan Fethiye otobüsünü kullanabilirsiniz. Batı Antalya firmasına ait otobüsler Fethiye-Antalya arasında sefer yapıyor. Kemer’inde içinde bulunduğu sahil yolunu kullanıyor.

Fethiye’ye gitmek için hangi havaalanı?

Dalaman Havalimanı (DLM), kent merkezine yaklaşık 6 km mesafede yer almaktadır ve Dalaman’ın yeni sıra Güney Ege kıyılarında yer alan en önemli turistik merkezlerden olan Marmaris, Göcek, Dalyan, Fethiye ve Ölüdeniz gibi bölgelere gitmek için kullanılan başlıca havalimanıdır.

Antalya Fethiye nerede?

Coğrafi olarak Fethiye’nin doğu ve güneydoğusunda Antalya bulunmaktadır. Fethiye’nin güneyinde, batısında ve güneybatısında Akdeniz bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Burdur ve Denizli illeri bulunurken, kuzeybatısında ise Dalaman yer alır.

Fethiye uçakla nasıl gidilir?

Uçak ile Fethiye’ye Ulaşım

Fethiye’ye en yakın havaalanı “Dalaman Havaalanı”dır (45km). Uçakla gelmek isteyen misafirlerimiz Dalaman Havaalanı’nı tercih etmelidir. Dalaman Havaalanı’ndan özel araç kiralayarak ya da transfer alarak Fethiye’ye gelebilirsiniz.

Fethiye’ye en kısa nasıl gidilir?

Muğla’dan Fethiye’ye Araçla Ulaşım

Muğla’dan yola çıkıp Kızılkaya ardından Köyceğiz, Ortaca ile devam edip Dalaman’a oradan da Fethiye’ye ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk 115 kilometre uzunluğunda ve ortalama 1.30 dakika sürmektedir.

Dalyandan Fethiye’ye nasıl gidilir?

Fethiye’den Dalyan’a aracınızla gitmek için Yanıklar, Göcek ve Ortaca’yı geçmeniz gerekiyor. Ardından Ortaca’ya 12 km uzaklıkta olan Dalyan’a ulaşabilirsiniz. Fethiye’den Dalyan’a şehir içi minibüsleri kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fethiyeye uçak var mı?

Fethiye’ye havayolu ile ulaşım Muğla’nın iki havalimanından birisi olan Dalaman Havalimanı ile yapılmaktadır. Havalimanı ile Fethiye şehir merkezi arası 45 kilometredir. Havalimanı önünde bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayıp 45 dakika süren yolculukla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

See also:  Uzaktan Eğitim Sınavları Nasıl Olur?

Fethiye Ölüdenize uçakla nasıl gidilir?

Ölüdeniz’e uçakla gelmek isteyenler için Ölü denize en yakin havaalani 60 km.’lik mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanıp gelebilirsiniz.

Dalaman Fethiye Havaş ne kadar?

Dalaman Havalimanı ile Fethiye şehir merkezi arası 50 km’dir Havaş otobüsleri ile Dalaman Havalimanı Fethiye arası yolculuk süresi yaklaşık 60 dakika sürmektedir. Havaş Bilet ücreti 23 TL’dir.

Fethiye hangi ilçeye yakın?

Muğla’nın doğu kıyılarında yer alan Fethiye, Ege bölgesinde olarak bilinse de resmi olarak Akdeniz bölgesinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Muğla’nın yine doğusunda bulunan Seydikemer ilçesi ve kuzeybatısında bulunan Dalaman ilçesiyle komşudur. Kuzey kısmında ise Denizli ilinin Çameli ilçesi bulunmaktadır.

Antalya Fethiye arası sahil yolu kaç km?

Fethiye’den Antalya’ya yolculuk, özel araçla D330 ve Antalya Denizli Yolu/D330/E87 üzerinden yapıldığında toplam mesafe 194,6 kilometre olacaktır. Fethiye Antalya arası otobüs yolculuğunda ortalama mesafe 313 kilometredir. Uçak yolculuğunda ise bu mesafe yaklaşık 145 kilometredir.

Fethiye Akdeniz mi Ege mi?

Fethiye Nerededir? Fethiye, Muğla İli’nin ilçelerinden birisidir. Akdeniz Bölgesi’nin batısında ve Muğla ilinin doğusunda kalır.

Istanbul’dan Fethiye’ye uçak bileti ne kadar?

Sabiha Gökçen Havalimanı

Hat Güzergah Ücret
E3 4. Levent 3 tam bilet
E9 Bostancı 2 tam bilet
16S Harem 1 tam bilet
131C Sultanbeyli 1 tam bilet

Fethiye ulaşım nasıl?

Fethiye; özel araba, uçak ya da otobüs gibi ulaşım alternatiflerini kullanarak rahatlıkla ulaşılabilen bir konumdadır. Bütün ulaşım seçenekleri arasında ise en avantajlı olanı uçaktır. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinden Fethiye’ye yakın olan havalimanlarına neredeyse her gün seferler düzenlenmektedir.

Fethiye havaalanı arası kaç km?

Dalaman ve Fethiye arasındaki mesafe 44 km oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector