Antalya Hangi Parti Kazandı?

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
CHP %50,62
AK PARTİ %46,27
SAADET %0,96

Kepezi kim yönetiyor?

Nusret ŞAHİN, 1963 yılında Ordu’da doğdu.

Antalya Manavgat Belediyesi hangi parti?

Manavgat
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi
İdare
Kaymakam Mustafa Yiğit
Belediye başkanı Şükrü Sözen (CHP)

Antalya Lara hangi belediyeye bağlı?

Lara Plajı, Konyaaltı Sahili ile birlikte Antalya’nın en önemli iki plajından biridir. Şehrin güneydoğusunda Türkiye’nin en uzun kumsalı ve hızla gelişen bir turizm bölgesidir. Muratpaşa ilçe sınırları içindedir.

Antalya Kepez Belediyesi hangi parti aldı?

2001’de Ak Parti’nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003’de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004’de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev aldı. 2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.

Biga belediyesi hangi parti kazandı?

Biga

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
AK PARTİ %49,8
CHP %48,7
SAADET %1,08

Antalya Kepez Belediyesi kimin?

Hakan Tütüncü (d. 15 Haziran 1979, Almanya) Türk siyasetçidir. 2009’dan bu yana Antalya’nın Kepez ilçesinin belediye başkanıdır.

Manavgat Belediye Başkanı kim oldu?

Şükrü Sözen (1964, Manavgat), iş adamı ve siyasetçi. Sözen, 2009’dan beri Manavgat Belediyesi Başkanı’dır.

Manavgat’ın genel özellikleri nelerdir?

Denizden yüksekliği : 8 m-2500 m’dir. Sınırları: Kuzeyde Isparta ili Sütçüler ilçesi ile Konya ili Derebucak ilçesi, Doğuda; İbradı, Akseki, Gündoğmuş ve Alanya ilçeleri, Batıda; Serik ilçesi ile komşudur. Güneyde ise Akdeniz ile çevrilidir. 64 km.lik bir sahil şeridine sahiptir.

Turşamba ne demek?

Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan geceye Balat akşamı ya da Turşamba akşamı denir. Pazartesi gününe Eski Türkçede ‘ikinç’ (ikinci) denir. Avrupa ve Güney Amerika’da ve de Uluslararası ölçütlere göre haftanın ilk günü.

See also:  Izmir Havaalanından Buca Ya Nasıl Gidilir?

Antalya Lara ilçesi nerede?

Lara Antalya ilinde yer almakta olup, Lara Muratpaşa ilçesine bağlıdır.Lara haritası konumu ise 36° 51′ 6.2172” Kuzey ve 30° 44′ 58.9992” Doğu gps koordinatlarıdır. Lara bağlı olduğu Muratpaşa ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır. Lara semtinin Antalya şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 6 kilometredir.

Lara’da nereye gidilir?

Lara’da gezilecek yerler

 • Düden Şelalesi0. Lara’nın gözde ziyaret noktaları arasında ilk sıralarda gelen Düden Şelalesi, tüm yıl boyunca serin.
 • Altınkum Plajı0.
 • Perge Antik Kenti0.
 • Kaleiçi0.
 • Tarihi Saat Kulesi0.
 • Aya Yorgi Kilisesi0.
 • Hadrian Kapısı0.
 • Mermerli Plajı0.
 • Antalya Lara ismi nereden geliyor?

  Belde bulunan Perge Antik Kenti’nin kalıntıları Hititler’den kalma eserleri günümüze taşıyor. Önemli filozofların yaşadığı bu kent Hristiyanlar açısından önemli bir yere sahip. Bu nedenle de sıklıkla ziyaret ediliyor. Güzelliğiyle mitolojilere konu olmuş Antalya Lara kelime anlamı olarak su perisi anlamına geliyor.

  Antalya Kepez Belediyesi Hangi Parti 2021?

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2021 yılı Kepez’in altın yıllarından biriydi. 13 yıllık belediyeciliğimizin en parlak yılı olan 2021’de, 23 büyük projemizi hayata geçirdik.” dedi. AK Parti Kepez İlçe Teşkilatını, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ziyaret etti.

  Antalya Kepez Belediyesi ne zaman kuruldu?

  İşte, daha 1970 li yıllara kadar, kimsenin uzun yolculuğa çıkmadıkça, gidip görmediği taşlık ve fundalık bir bölgeden, Antalya ya 1970 li yılların ortalarında başlayan göçler ve 1994 te de belediye kurulması sonucu, bugün burada yeni bir kent, yani Kepez doğdu.

  Antalya Kepez ismi nereden gelir?

  Sözlük anlamı “Deniz kıyısında kayalık alan” ve gelinlerin başlarına taktıkları taç” anlamına gelen Kepez, Antalya’nın kuzeyindeki ovayı da bir gelin başı gibi taçlandırır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector