Antalya En Son Ne Zaman Kar Yağdı?

Genci yaşlısı günün hatırası için fotoğraf çektirdi. Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Antalya’ya kent merkezine en son 7 Ocak 1993 yılında kar yağmış. O dönemde yaklaşık 10 cm kadar kalınlığa ulaşan kar, bu zamana kadar bu yıl ilk defa yağdı.
Antalya kent merkezine 29 yıl aradan sonra kar yağdı. Gece uyumayan Antalyalılar lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı. Antalya’da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde 5 santim olarak ölçülmüştü.

Antalya Nereye kar yağdı?

Antalya’nın Kaş ilçesinde yüksek kesimlere kar etkili oldu.

Gömbe Mahallesi’ndeki 3 bin 24 metre yüksekliğinde Akdağ’ın zirvesi kar yağışı sonrası beyaza büründü. Mahalle sakinlerinden Yaşar Emre Kaya, sabah saatlerinde başlayan yağıştan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Antalya’ya ne zaman kar yağacak 2022?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

En çok ne zaman kar yağdı?

İşte, 1987 İstanbul kar yağışından fotoğraflar Küresel ısınma nedeniyle son yıllarda kar yağışından mahrum kalan İstanbullular, 1987 yılında yaşanan efsane kar yağışını hâlâ unutamıyor.

Antalya kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

En çok kar nereye yağdı?

Türkiye’nin en çok kar yağan illerinden biri olan Bitlis’te bu kış mevsimi yağan kar miktarı 9 metreyi geçti. “Karın başkenti” unvanını tescilleyen Bitlis’te mart ayında bile yoğun kar yağışı devam ediyor.

Antalyaya en yakın kar nerede?

Torosların Beydağları kısmında yer alan Bakırlıdağ kuzey yamacına kurulmuş 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksidir. Akdeniz`e ve Ekvator`a en yakın kayak tesislerinden birisi olan Saklıkent kayak merkezinde Aralık 10 – Nisan 10 arasında yaklaşık 120 gün kaliteli kayak imkânı vardır.

See also:  Izmir Hortum Nerede Oldu?

Antalya ne zaman soğur?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Antalya 26 Ocak kar Yağacak mı?

Kar yağışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor’ uyarısında bulunmuştu.

Mart ayında Antalya nasıl olur?

Mart bir aslan gibi gelir ve bir kuzu gibi çıkar, bu nedenle ayın başında, öğleden sonraları güneş ışığı ile karıştırılmış yağmurlu günler olabilir. Sıcaklıklar, özellikle akşamları serin olma eğilimindedir ve deniz suyu sıcaklıkları, rahatça yüzmek için hala çok düşüktür.

İstanbul’a en çok ne zaman kar yağdı?

4 Mart 1987 gecesi İstanbul’da yağmaya başlayan kar, yaklaşık bir ay boyunca etkisini sürdürdü. Balkanlardan gelen kar yüksek kesimlerde dört metreyi geçti. Hava sıcaklıkları bir gecede dokuz dereceden eksi dört dereceye kadar düştü. 2 hafta boyunca okullar kapalı kaldı ve çalışanlar iş yerlerine gidemedi.

Türkiye’de en çok kar nereye yağdı?

Gerçekten karın başkenti Bitlis’te bir kar afeti daha yaşanıyor’ dedi. Bu kış ilk kar yağışının 9 Aralık 2021’de başladığı Bitlis’te Mart ayı ile birlikte yağan kar miktarı 9 metreye yaklaştı. Bitlis’te kar kalınlığı son kar yağışının ardından 8 metre 37 santimetre olarak ölçüldü.

Alanyaya kar yağar mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren 3 gün boyunca Alanya için karla karışık yağmur tahmininde bulundu. Yetkililer, Yeni Alanya’ya yaptıkları açıklamada, kar yağışının sahile 3-5 kilometre mesafedeki bölgelerde etkili olmasını beklediklerini, sahil kesiminde ise karla karışık yağmur görülebileceğini söyledi.

Antalya Kepez kar yağar mı?

Sıcak ve yaz turizmiyle özdeş Antalya’ya 23 yıl sonra kar yağdı. Kentte en son 1993’te etki gösteren kar, Kepez ve Döşemealtı ilçelerini beyaza büründürdü. Hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü Antalya’da şehir merkezine 8- 10 kilometre uzaklıktaki Kepez ilçesi sınırlarında kalan Kepezüstü mevkiine kar yağdı.

See also:  Izmir Istinye Park Nerede Açıldı?

Alanyada nerede kar var?

Alanya’ya 30 kilometre uzakta bulunan 2 bin 200 metre rakımlı Güzelbağ Mahallesinde kar yağışı etkili oldu. Kara hazırlıksız yakalanan vatandaşlar neye uğradığını şaşırırken araçlar yollarda mahsur kaldı. Bazı vatandaşlar ise, akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışını duyup bölgeye gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector