Antalya Döşemealtı Nasıl Bir Yer?

Döşemealtı, 2008 yılında kurulan Antalya ilinin merkez ilçelerinden biridir. Antalya’nın kuzeyinde yer alır. El dokuması halılarıyla ünlüdür. Nüfusu 58.250’dir. 35 mahallesi vardır.

Antalya Döşemealtı nasıl bir semt?

Döşemealtı Antalya Merkeze Yakın

Antalya’nın eşsiz imkanlarından faydalanmak istediğinizde merkeze yakın konumda bulunan Döşemealtı’nı tercih edebilirsiniz. Döşemealtı şehir merkezine 10 km, Antalya Havalimanı’na 30 km, Konyaaltı Plajları’na 15 km mesafededir.

Antalya Döşemealtı nereye yakın?

Döşemealtı ilçesi, Antalya ilçelerinden doğusunda Kepez ve Aksu, güneyinde Konyaaltı, batısında Korkuteli ilçeleriyle birlikte kuzeyinde de Burdur’un Bucak ilçesiyle komşudur. Antalya’nın merkez ilçelerinden olan ve denizden yaklaşık 10 km içeride olan Döşemealtı ilçesinin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 16 km’dir.

Döşemealtında neler yapılır?

Bu seçenek, yapılacak şeyleri; yorumlar, puanlar, fotoğraflar ve popülerlik dâhil olmak üzere birtakım Tripadvisor verilerinden yararlanarak sıralar.

  1. Kocain Mağarası Mağaralar ve Oyuklar.
  2. Kırkgöz Han Kervansaray. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar.
  3. 3. Evdirhan. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar.
  4. Ariassos Antik Kenti.

Döşemealtına hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Döşemealtı yakınından geçiyor: DC15, DM85A, DM86, SD20.

Antalyanın en iyi semti neresi?

Buna göre Antalya’da en pahalı ilçe tatilcilerin gözdesi Kaş olurken, şehrin en uygun fiyatlı konutlarının bulunduğu ilçe ise Finike oldu.

Antalya’nın hangi ilçesinde yaşanır?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

Döşemealtı yüzölçümü ne kadar?

Yüzölçümü 673,1 km2’dir. İlçe Merkezinin denizden yüksekliği ortalama 300 m. dir. İlçenin batı ve kuzeyi Batı Torosların küçük uzantılarıyla çevrilidir. Genel olarak bölgenin Döşemealtı Ovası olarak adlandırılan hafif engebeli bir arazi yapısı vardır.

See also:  Telafi Eğitim Ne Zaman?

Döşemealtı ismi nereden geliyor?

Bizans, Selçuklu, Osmanlı Dönemlerinde de faal olan döşeme yol yakın zamana kadar yörükler tarafından göç yolu olarak da kullanılmakta idi. Döşeme taşlardan oluşan ve 4 metre genişliğindeki yol bu bölgenin Döşemealtı olarak isimlendirilmesine neden olmuştur.

DC15A şu an nerede?

DC15A, Döşemealtı bölgesinde bulunan DC-15A konumuna giden son Otobüs aracıdır. 00:30 civarında buradan geçer.

Antalya Çakırlar hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Çakırlar yakınından geçiyor: 521A, 521B, TK51.

Antalya Sarısu ya hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Sarısu Piknik ve Plaj Alanı yakınından geçiyor: KC06, KF52, UC32, VS18.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector