Antalya Bungee Jumping Nerede Yapılır?

Antalya Kemer Tahtalı Dağı Bungee Jumping Kemer’de bulunan Tahtalı Dağı’nda bungee jumping yapılmaktadır. Tahtalı dağındaki platformlar yaklaşık 20 metrelik platformdan yapılmaktadır. Buradaki platform Vinç yardımıyla kururlu ve muhteşem manzaranın eşliğinde bungee jumping atlayışı yapılır.

Hangi şehirlerde bungee jumping yapabileceğiniz yerler var?

Dünya çapında özellikle İsviçre’deki Verzasca Barajı, Yeni Zelanda’daki Kawarau Köprüsü ve Güney Afrika’daki Bloukans Nehri köprüsü en çok meşhur olanları olsa da ülkemiz, heyecan arayışı içinde olanları ve extreme sporları sevenleri yalnız bırakmıyor, farklı şehirlerinde Bungee Jumping yapabileceğiniz yerlere ev sahipliği yapıyor.

Kimler bungee jumping yapmak isteyen kişilerdir?

Bungee Jumping yapmak isteyen kişiler, atlayışı gerçekleştirecekleri alana çıkmadan önce tartılır ve gövde koşumu ile iyice donatılırlar. Aşırı kilo, gebelik, sırt sorunları, yüksek tansiyon, kalp sorunları ve sara gibi çeşitli sağlık sorunları ne yazık ki kişinin güvende Bungee Jumping yapmasını engelliyor.

Hangi ülkelerde bungee jumping’te güvenlik var?

Bungee Jumping’te şüphesiz ki en önemli nokta güvenlik. Özellikle İngiltere gibi bazı ülkelerde Bungee Jumping kulüpleri güvenlik, eğitim ve lisansı destekleyen birliklere bağlı oluyor.

Peki bungee jumping ile ilgili bir şey var mı?

Yoğun geçen hayatımıza kısa süreli de olsa veda edip, uzun süreli etkisi ile hayatımızın değerini ve güzelliğini hissettirecek Bungee Jumping’i biraz tanımakla başlayalım mı?

Bungee jumping ne kadar?

– Bungee Jumping ‘in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL.

Bungee jumping Türkiye’de nerede yapilir?

İstanbul içinde Kazlıçeşme’nin yanı sıra Kilyos’ta da atlayışlar gerçekleştirilir. Her yaz Kilyos Solar Beach’te kurulan platform bungee jumping tutkunlarının uğrak yeridir.

Bungee jumping en çok nerede yapılır?

Dünyada Bungee jumping Yapılan Yerler;

İsviçre. Avusturya.

Bungee jumping yaş sınırı kaç?

Yaş sınırının olmadığı ve herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, vinç yardımıyla yukarı çıkan tatilciler daha sonra kendilerini baş aşağı boşluğa bırakıyor. Adrenalin tutkunlarının atlayış sırasında yaşadıkları heyecan dolu anlar ise ellerindeki aksiyon kamerası tarafından kaydediliyor.

See also:  Izmir Karaburun Pazarı Hangi Gün?

Istanbul bungee jumping kaç TL?

-Bungee Jumping’in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL. Video veya fotoğraf çekimi isteyenler de artı 50 TL ile paket yapabiliyor.

Bungee jumping kaç kilodur?

Maksimum atlayıcı ağırlığı 150 kg, minimum atlayıcı ağırlığı 25 kg ve minimum boy 130 cm dir. Tandem (Çift Kişilik) atlayışta, atlayıcıların ağırlıkları toplamı, 150 kiloyu geçmemesi gerekir.

Bungee jumping hangi şehirlerde var?

Bungee Jumping Yapıp Adrenalin Patlaması Yaşamak İsteyenler İçin Hem Ülkemizde Hem Yurt Dışında Bulunan En İyi Yerler

 • Aya Yorgi Koyu, Çeşme.
 • Babadağ – Ölüdeniz, Fethiye.
 • Kazlıçeşme, İstanbul.
 • Kilyos, İstanbul.
 • Lara, Antalya.
 • Kawarau Nehri, Queenstown – Yeni Zelanda.
 • Verzasca Barajı, İsviçre.
 • Ponte Colossus Köprüsü, İtalya.
 • Bungee jumping ilk defa kac yilinda yapilmistir?

  Tarihçe. Pasifik Adaları’nın Pentecost Adası’ndaki kara atlayışçılarından esinlenen dört Tehlikeli Sporlar Kulübü (Extreme Sports Club) üyesi 1979’da bacaklarına esnek halatlar bağlayarak Clifton Asma Köprüsü’nden atladı. Böylece günümüz bungee jumping dönemini başlattılar.

  Bungee jumping Fethiye kaç metre?

  51 Metre yükseklikten, ayaklarınıza bağlanan kuşamlarla kendinizi boşluğa bırakmaya hazır mısınız? İlk olarak bir vinç yardımıyla ve JumpMaster eşliğinde 51 metre yükseliğe çıkacağız. 51 metre yükseklik yaklaşık 17 katlı bir binaya eşdeğerdir… Zirveye yaklaştıkça adrenalin seviyenizin arttığını hissedeceksiniz!

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector