Antalya Belediye Başkanları Hangi Partiden?

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy sayısı
Katılım oranı %85,28
Seçimden Önceki Başkan: Mehmet Menderes Tevfik Türel (AK Parti)
Seçilen Başkan: Muhittin Böcek (CHP)

Antalya belediye başkanları kimler oldu?

Belediye başkanları

Büyükşehir Belediye Başkanları (1984-günümüz)
Büyükşehir Belediye Başkanı Görev Başlangıcı
8 Mustafa Akaydın 2009
9 Menderes Türel 2014
10 Muhittin Böcek 1 Nisan 2019

Antalya’da kaç tane belediye var?

Antalya ilinde 19 tane ilçe vardır.

Antalya Lara hangi belediyeye bağlı?

Lara Plajı, Konyaaltı Sahili ile birlikte Antalya’nın en önemli iki plajından biridir. Şehrin güneydoğusunda Türkiye’nin en uzun kumsalı ve hızla gelişen bir turizm bölgesidir. Muratpaşa ilçe sınırları içindedir.

Antalya ne zaman büyükşehir belediyesi oldu?

Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan 504 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 Eylül 1993 tarihinde 7 ilde Büyükşehir Belediyesi kurulması kararlaştırıldı. Bu Kanun Hükmünde Kararname ile Antalya, Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuştu.

Antalya’yı kim yönetiyor?

Ersin Yazıcı 1969 yılında Düzce Gümüşova’da doğan Ersin Yazıcı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. 1992’de Kaymakam olarak meslek hayatına başladı. İbradı Kaymakam V.

Kaç ilçe var 2021?

Tüik veri tabanından alınan bilgilere göre, Türkiye’de 81 il, İl Belediyeleride dahil (Merkez ilçeler dahil) 973 ilçe, 32.125 mahalle, 18.211 köy vardır.

Antalya’da kaç tane ilçe var?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Kaç tane belediye var?

İl Sayısı: 81 Büyükşehir Belediyesi Sayısı:
İlçe Sayısı: 922 İl Belediyesi Sayısı:
Mahalle Sayısı: 32175 Büyükşehir İlçe Belediyesi Sayısı:
Köy Sayısı: 18293 İlçe Belediyesi Sayısı:
Bağlı Sayısı: 23922 Belde Belediyesi Sayısı:

Antalya Lara ilçesi nerede?

Lara Antalya ilinde yer almakta olup, Lara Muratpaşa ilçesine bağlıdır.Lara haritası konumu ise 36° 51′ 6.2172” Kuzey ve 30° 44′ 58.9992” Doğu gps koordinatlarıdır. Lara bağlı olduğu Muratpaşa ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır. Lara semtinin Antalya şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 6 kilometredir.

See also:  Izmir Gümüşpala Nasıl Bir Yer?

Antalya Lara ismi nereden geliyor?

Belde bulunan Perge Antik Kenti’nin kalıntıları Hititler’den kalma eserleri günümüze taşıyor. Önemli filozofların yaşadığı bu kent Hristiyanlar açısından önemli bir yere sahip. Bu nedenle de sıklıkla ziyaret ediliyor. Güzelliğiyle mitolojilere konu olmuş Antalya Lara kelime anlamı olarak su perisi anlamına geliyor.

Antalya Lara Beach nerede?

Türkiye’nin en büyük plajları arasında yer alan Lara Plajı Antalya’nın Serik ilçesinde yer alıyor. Aynı zamanda Lara Plajı Antalya’nın merkezine 18 kilometrede bulunuyor. Bu plaj Antalya’nın güneydoğusunda yer alıyor. Arkasında ormanlık bölgeler bulunan Lara Plajında kamp yapılabilecek alanlar da bulunuyor.

Metin Kasapoğlu hangi partiden?

Antalya

Adaylık
Kıs. Aday
ANAP Metin Kasapoğlu
DSP Bayazıt Büyükyıldırım
RP Hüseyin Yumakoğulları

Konyaaltını kim yaptı?

Özer/Ürger Mimarlık tarafından tasarlanan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması”nda 1”inci ödüle layık görülen projenin inşaatı 2017 yılında başladı.

Bekir Kumbul hangi partiden?

Ortopedi ve Travmatoloji konusunda uzmanlaşmıştır ve Antalya SSK Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunmuştur, Antalya Tabip Odası Başkanlığı da yaptı. 1995 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya Milletvekili seçilmiş ve 1999’da da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş bu görevini 2004 yılına kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector