Antalya Adrasan Sahili Nerede?

Adrasan Sahili Nerede? Adrasan Sahili, Antalyaile Kumlucailçesine bağlı Adrasan Köyünde bulunur.   Adrasan, Kumlucaİlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos bölgesine ise 15 km uzaklıkta yer almaktadır.

Adrasanda nerede denize girilir?

Adrasan’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları, günübirlik tekne turlarının uğradığı ıssız kumsallara sahip koylar.

Antalya Adrasan nereye yakın?

ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR. ADRASANA ULAŞMAK İÇİN ANTALYA-KUMLUCA ANA YOLUNDAN ADRASAN YÖNÜNE DOĞRU AYRILIP 18 KM SAHİLE DOĞRU YOL ALMAK GEREKMEKTEDİR.

Antalya Adrasan denizi nasıl?

Doğal olan bir liman özelliğine sahip bulunan bu plaj, aynı zamanda açık deniz rüzgarlarına karşı da korunaklı olmaktadır. Sahilin güney kesimi genel olarak ince kumludur ve Bu adrasan plajında denizde metrelerce ileri doğru açılsanız bile ayaklarınızın yere kolay basacağı kadar sığ bir denizdir.

Adrasan Plajı kum mu?

Adrasan Plajı, upuzun bir koy ve her bir kısmın farklı özelliği var. Plajın sol taraftaki bölümde kumsal taşlı ve deniz aniden derinleşiyor. Plajın orta bölümü kumluk ve deniz taşlık kısma göre daha sığ. Sağ kısım ise ince kumlu ve oldukça sığ bir denize sahip.

Adrasan’da nerede kalınır tavsiye?

Adrasan’da Nerede Kalınır? Kalacak Yer Tavsiyeleri

 • Adrasan Otel Narçiçeği.
 • Klados Otel.
 • Adrasan Papirus Hotel.
 • Ada Adrasan Otel.
 • Lime Butik Otel.
 • El Dorado Butik Otel.
 • Changa Otel.
 • Likya Adrasan Hotel.
 • Adrasanda akşam ne yapılır?

  Adrasan’da Gezilecek Yerler

 • Likya Yolu. Likya Yolu.
 • Suluada. Suluada.
 • Adrasan Koyu. Adrasan Koyu.
 • Sazak Koyu. Sazak Koyu.
 • Musa Dağı Musa Dağı
 • Adrasan Deresi. Adrasan Deresi.
 • Adrasan Kalesi. Adrasan Kalesi.
 • Adrasan Ceneviz Koyu (Porto Ceneviz Koyu) Adrasan Ceneviz Koyu.
 • See also:  Bursa Belediyesi Hangi Parti Kazandı?

  Antalya Adrasan Nasıl Gidilir?

  Adrasan’a Antalya’dan otobüsle ulaşmak için ise Antalya otogarında indikten sonra ilçeler terminalinden Kumluca minibüslerine binilir ve buradan Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Özel araçla Adrasan’a gitmek isteyen kişiler için ise Kaş- Adrasan arası 109 kilometre; yaklaşık 2 saat sürmektedir.

  Adrasan’da nereye gidilir?

  Antalya gezilecek yerler listesindeki Adrasan’dan çevredeki koylara günübirlik tekne turları düzenleniyor. Adrasan’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları en ilgi çeken yerler. Adrasan tekne turları, genellikle sabah saat 10 gibi başlıyor ve akşam 5 gibi bitiyor.

  Adrasan Olimpos Nerede?

  Adrasan Koyu

  Gelidonya Feneri batısında Olimpos, Çıralı, Çıralı Yanartaş da doğusunda yer alıyor. Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos’a 15 km mesafede yer alıyor. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan; Antalya iline bağlı Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyü’nün plajı.

  Antalya Adrasan yazın havası nasıl?

  Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Adrasan, Akdeniz mavisi ve yeşilin buluştuğu eşsiz bir yer. Dalgasız ve sakin bir denizde siz yazın keyfini çıkarırken, rüzgar hafif hafif size doğru eserek, yazın kavurucu sıcaklığını uzaklaştırır.

  Adrasan serin mi?

  havası belki de güney sahilinin en nemsiz ve serin havasıdır. tabi ki adrasan’ın sırtındaki mavikent tepelerinde çok çok daha nemsiz ve serin noktalar vardır. buralar da keyifli turizm yapan bir kaç işletme de göze çarpmaktadır.

  Kumluca Plajı nasıl?

  Kumluca’nın yüz ölçümü en geniş olan koyudur. Tamamen yüksek kayalıklar ile çevrelenmiştir. Kayalıkların üzerine ise Akdeniz’in kızıl çam ağaçları hakimdir. Plaj zemini tamamen ince kumludur, denizi genellikle dalgasızdır ve sığ değildir.

  Olimpos sahili kum mu?

  Olsun, Olimpos Plajı bence her zaman güzel. Plajda deniz kısmında neredeyse hiç kum yok, iri boyutlarda beyaz çakıllarlardan oluşuyor.

  See also:  Izmir Fuarı Nasıl Gidilir?

  Kumluca’da denize girilir mi?

  Kumluca, Antalya’nın doğal güzellikleriyle ön plana çıkan tatil merkezlerinden biridir. Yüzölçümü bakımından kısıtlı bir alana sahip olan Kumluca, buna rağmen çevresinde bulunan koy, plaj ve beachler ile birlikte ziyaretçilerine keyifli bir tatil sunmaktadır.

  Adrasanda mangal yakılır mı?

  Tüm operatörler sorunsuz bir şekilde çekiyor. Ateş yakılıyor mu, odun var mı? Kamp alanı içerisinde sadece yerden yüksekte ateş yakmak serbesttir. İşletmeden mangal ve odun temin edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector