EGESEM Gönüllüleri gerek Ege Üniversitesi içinde, gerekse üniversite dışında katıldıkları projelerde etkin rol almaktadırlar. EGESEM Gönüllü Projesiyle beraber sadece onlara verilen görevleri yerine getiren değil, insiyatif alabilen gençleri hayatta aktif kılmak hedeflenmiştir. Sosyal Sorumluluk, kişisel gelişim, mesleki yeterlilik vb konularda kurslara, projelere veya çalıştaylara katılan gönüllülerimiz hem kendi içlerinde hem de çevreleriyle deneyimlerini paylaşmaktadır. EGESEM Eurodesk Temas Noktası olması sebebiyle Gençlik Çalışmaları bilgilendirmesi de yapmaktadır. Gönüllü ekibimiz ile beraber fakültelerde bilgilendirmeler yapıyor,  interaktif sunumlarla deneyimlerini paylaşma fırsatı elde ederek daha çok gence ulaşıyoruz. Daha fazla bilgi için gönüllülerimizin iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

Çalışmalarımızdan birkaç kesit :)

 

Gönüllümüz Şule ERCAN'ın dilinden deneyimi: "Proje Makedonya'da gerçekleşen ve tüm balkanları içeren 10 ortak ülkenin bulunduğu bir projeydi. Daha önce Balkanlarda bulunmadığım için çok anlam ifade ediyordu. Şehir yaşamını, kişilerin davranışlarını, ülkelerin dillerindeki ortaklığı, mimari yapıyı gözlemledim ve notlar aldım. Deneyimi, gözlemi ve çıkarılan dersleri parayla satın alamazsınız. Problemler çıkabilir, o problemleri aştığınız kadar güçlüsünüz ve bunu görebilmek harika. İyi ki varız!"

Gönüllümüz Gizem YIKMAZ'ın dilinden deneyimi: "Okula başladığımız ilk gün ki heyecanla son gün ki üzüntümüz aynıydı. Pırıl pırıl çocuklarla muhteşem zaman geçirdik. Kah biz  bir şeyler öğrettik kah onlar bize. Hocalarımızın öğretmen olursanız anlarsanız demelerini dibine kadar yaşadık, çok yorulduk ama anı heybemize çok güzel şeyler kattık. Tarım işçiliği ve çocuk yanyana gelmemesi gereken iki kelime! Bunun için 25 gün boyunca çabaladık umarız birilerin hayatına dokunmuşuzdur.🏻 Fındık bahane eğitim şahane!"