<< Geri
Detaylı Bilgi İçin;
0232 483 53 64

Eğitimin amacı Asetik asit fermantasyonunun esaslarının anlaşılmasını ve fermantasyon koşullarını etkileyen faktörlerinin öğrenilmesini sağlamak. Sirke üretiminde kullanılan farklı hammaddeler ve üretim yöntemleri (kesikli, yarı sürekli ve sürekli) hakkında bilgi vermek.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  1. Asetik asit fermantasyonunda gerçekleşen biyokimyasal dönüşümler (fermantasyonda yer alan bakteri ve enzimler, metabolitik yollar, enerji bilançosu, meydana gelen ürünler, mikrobiyal büyüme ve ürün stokiyometresi).
  2. Sirke üretim teknikleri (kesikli, yarı-sürekli, sürekli),kullanılan biyoreaktör çeşitleri, özellikleri ve tasarım imkânları.
  3. Üretim sırasında uygulanan alt akım işlemleri (dinlendirme koşulları, durultma şekilleri, filtrasyon tipleri ve seçimi, pastörizasyon,  standartizasyon, ambalajlama).
  4. Çeşitli hammaddelerden sirke üretimi. Verim hesaplamaları.
  5. Sirke üretiminde modelleme olanakları.

Eğitim Ücreti

150 TL

EĞİTİM TARİHİ

15 Kasım 2018 Perşembe

Eğitim Tarihi

Saat:13.00-17.00

EĞİTMEN

Prof.Dr.Hatice Kalkan Yıldırım

EĞİTİM YERİ

Ege Üniversitesi Konak AKM EGESEM Seminer Salonu

NOT

Egitimde, EÜ.Personel ve mezununa %10, EÜ.Öğrencilerine %20 indirim uygulanmaktadır. Kontenjan dahilinde birinci derece şehit yakınları eğitimden ücretsiz faydalanabilecektir. Eğitim Sonunda " EGESEM Katılım Belgesi" verilir.