<< Geri
Detaylı Bilgi İçin;
0232 483 53 64

EĞİTİM İÇERİĞİ

Filmlerin bir dili vardır ve salt tek bir anlama sahip değildir; kültürel bir nesnedir ve pek çok kodla anlam yaratırlar. Eleştiri bu çok katmanlı anlamları ele alır ve derinlemesine inceleme sağlar. Filme özgü öykü ve onunla beraber yaratılan olaylar dizisi, filmi taşıyan karakterler, üretim sürecine bağlı çalışmalar, zaman/mekan ve sonrasında kurgu gibi bileşenlerin yarattığı dünyayı görmek ve göstergelerin neyi ima ettiğini bilerek çözümlemek film eleştirisidir. 

Film Dili etkinliğinde görüntüyü oluşturan öğelerin (aydınlatma, renk, çekim açıları ve ölçekleri, kurgu vb.) işitsel ve yazılı kodların anlamlı bir bütün oluşturarak izleyicilere nasıl ulaştığı, bu öğelerin filme özgü anlam dünyasını nasıl şekillendirdiği üzerinde durulmaktadır. 

Yöntem: Film eleştirisi yöntemlerinin yol göstericiliğinde, filmler entelektüel bakış açısıyla yorumlanmakta ve görüntülerin altında yatan göstergeler ve anlamları çözümlenmektedir.

Teorik: Katılımcı temel film kuram ve yapılarını değerlendirebilecektir.

Uygulama: Katılımcılar öncelikle film eleştirisi yöntemlerini öğrenerek,  filmleri izleyecek ve ardından interaktif çözümleme, değerlendirme etkinliğine katılacaktır.

Geri bildirim: Program öncesi ve sonrasında eğitim üzerine anket uygulaması ile değerlendirilecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ

540  TL Fiyatlarımıza KDV dahildir.

EÜ.Personeline  %15, EÜ mezununa %10, EÜ.Öğrencilerine %20 , Dışardan Öğrenciye %15 indirim uygulanmaktadır.

Kontenjan dahilinde birinci derece şehit yakınları ücretsiz faydalanabilecektir.

EĞİTİM SÜRESİ

Kayıtlarımız devam ediyor -10.30- 13.30

4 hafta / 16 saat

Cumartesi

EĞİTMEN

Prof.Dr.Alev Fatoş Parsa

EĞİTİM YERİ

Ege Üniversitesi Konak AKM EGESEM Seminer Salonu

NOT

 Eğitim Sonunda " EGESEM Katılım Belgesi" verilir.